piątek, 01 grudzień 2023
Nowe Miasto nad Pilicą

W piątek, 10 listopada w Nowym Mieście nad Pilicą odbył się uroczysty Capstrzyk Niepodległości upamiętniający 105. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. Uroczyste obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej, która odprawiona została w kościele przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów.

Nowe Miasto nad Pilicą

W dniu 8 października 2023 r. w Kościele Parafialnym Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą odbył się Koncert Papieski w obronie dobrego imienia Jana Pawła II „Nie lękajcie się Miłości”. Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą Mariusz Dziuba oraz Ksiądz Proboszcz Mariusz Zembrzuski. Koncert odbył się pod patronatem honorowym Senatora RP Stanisława Karczewskiego. Partnerem wydarzenia była ENEA Wytwarzanie sp. z o.o.

Nowe Miasto nad Pilicą

Dożynki to uroczystość o wieloletniej tradycji. Są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika i stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. To święto obchodzone po zakończeniu żniw i w polskiej tradycji czas radości i podziękowań – Panu Bogu za plony, a ludziom za trud.

Nowe Miasto nad Pilicą

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście nad Pilicą wzięła udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Akcja została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Nowe Miasto nad Pilicą

Antoni urodził się 9 stycznia br. Jest pierwszym dzieckiem z terenu naszej gminy, które przyszło na świat w 2023 roku.