piątek, 01 grudzień 2023
Powiat Grójecki

Powiat Grójecki pozyskał środki z Ministerstwa Klimatu i Środowiska w ramach Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na stworzenie ekopracowni OZE – Odnawialnych Źródeł Energii w Zespole Szkół w Grójcu.

Powiat Grójecki

W dniu 06.11.2023 r. odbyło się spotkanie Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem oraz Leszkiem Przybytniakiem Radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Powiat Grójecki

25 października o godz. 17:00 w Warce odbyło się podsumowanie współpracy Powiatu Grójeckiego z organizacjami pozarządowymi, kołami gospodyń wiejskich oraz szkołami, a także zakończenie Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Nasze najpiękniejsze, nasze najsmaczniejsze”. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej Browaru i przyciągnęło liczne grono zainteresowanych osób.

Powiat Grójecki

W ostatnim czasie mieszkańcy naszego powiatu mogą obserwować nieustanne przebudowy i zmiany w grójeckim szpitalu. Prace budowlane są widoczne praktycznie na każdym kroku, nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy, nowy Blok Operacyjny, nowy Oddział Wewnętrzny, a także zakończona w ostatnim czasie przebudowa parkingów, dróg dojazdowych oraz chodników stanowią ważny aspekt w procesie poprawy jakości infrastruktury szpitala. Dodatkowo, termomodernizacja budynku głównego szpitala, ukończona na początku roku, przyczyniła się do całkowitej metamorfozy otoczenia.

Powiat Grójecki

Powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 18 października w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu. Ten dzień był okazją do wyrażenia ogromnej wdzięczności wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom Niepedagogicznym za ich nieoceniony wkład w rozwijanie wiedzy i umiejętności dzieci i młodzieży.