czwartek, 13 czerwiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Policjanci Ruchu Drogowego z grójeckiej komendy zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.  {Play}

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych. To główne zadanie funkcjonariuszy wchodzących w skład Mazowieckiej Grupy SPEED.
W ubiegłym tygodniu policjanci z drogówki zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W minioną środę po godz. 16:00 w Warce zarejestrowana została prędkość osobowego seata z wynikiem 101 km/h. Kierowcą okazał się być 37-latek. Mężczyzna za swą nierozsądną jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, otrzymał 13 punktów karnych oraz zatrzymano mu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
Kolejny kierujący wpadł na radar w Kozietułach w sobotę przed godz. 8:00. Jechał z prędkością 107 km/h po zaśnieżonej jezdni. Był to 28-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który kierował mercedesem. W zamian za brawurę na drodze zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz został ukarany grzywną.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
nadkom. Agnieszka Wójcik  {Play}