piątek, 01 grudzień 2023
Tarczyn

9 835 683,00 złotych otrzymała gmina Tarczyn z rezerwy celowej Budżetu Państwa na rozbudowę SPZOZ w Tarczynie. Jest to kolejne dofinansowanie zdobyte przez Burmistrza Tarczyna Barbarę Galicz na ten cel.  Zadanie zakłada wykonanie robót wykończeniowych wielokondygnacyjnego i wielofunkcyjnego skrzydła do istniejącego już budynku SPZOZ.

Tarczyn

Obchodzone jest od końca lat trzydziestych XX wieku. Ustawa Sejmu RP z 23 kwietnia 1937 r. głosiła, że dzień ten, „jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”.

Tarczyn

Owocobranie w Tarczynie to jedno z tych wydarzeń, które nie tylko integrują społeczność gminy Tarczyn, ale także celebrują urodzaj i obfitość natury. Wrzesień to czas, kiedy przyroda stoi u progu jesieni. Rezygnuje z żywych letnich barw, przybierając melancholijną szatę. W tej lirycznej scenerii lokalna społeczność spotyka się, by cieszyć się wspólnie spędzoną chwilą.

Tarczyn

17 października na tarczyńskim Rynku uczniowie klasy pierwszej o profilu przygotowania wojskowego Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie złożyli ślubowanie.

Tarczyn

Wyśpiewane, kolorowe i z humorem. A jednocześnie także poważne i wzruszające. Tegoroczne Dni Tarczyna z pewnością zapiszą się w naszej pamięci. Były też dowodem na to, że słowa i muzyka współgrają i tworzą wspaniałe widowisko.