czwartek, 13 czerwiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Nowy Rok przywitał mieszkańców Machnatki Parceli smutną informacją. 1 stycznia zmarł bowiem sołtys tej miejscowości, Mirosław Jagiełło.

Mirosław Jagiełło miał 63 lata. Funkcję sołtysa Machnatki Parceli sprawował od 2003 roku. – Mirek był jednym z inicjatorów inwestycji na terenie naszej miejscowości, w tym m. in. asfaltowanie i tłuczniowanie dróg gminnych, oświetlenia ulicznego, zbiornika na wodę i świetlicy wiejskiej – podkreśla Dariusz Rybak, radny gminny i wieloletni przyjaciel Mirosława Jagiełły.
Sołtys Machnatki Parceli, którego mieszkańcy, ze względu na jego nazwisko, z sympatią nazywali „Królem”, był społecznikiem w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Dbał o sprawy wiejskie, pracował na rzecz parafii czy też niedawno powstałego Koła Gospodyń Wiejskich Manchatan. – Mirek, jak była potrzeba załatwienia jakiejś sprawy społecznej, rzucał wszystko i jechał. Nigdy nie odmawiał – wspomina Dariusz Rybak.
– W trakcie jego sołtysowania udało się sporo zrobić na Machnatce Parceli. Studnia, zbiornik wodny, świetlica wiejska i utwardzanie dróg – wymienia Marek Mikołajewski, wójt gminy Błędów w latach 1990 – 2018. – Pamiętam szczególnie, jak jeździliśmy do Nadleśnictwa, by rozmawiać o dofinansowaniu drogi w stronę lasu. Udało nam się tę sprawę załatwić pozytywnie – opowiada.
– Pan Mirek był bardzo otwartą osobą. Miał ogromną wiedzę o gminie Błędów i całej okolicy. Wiedział, gdzie prowadzi każda tutejsza droga – mówi Dominik Górecki, radny gminy Błędów. – Pamiętam, jak rozmawialiśmy o tym, że po pandemii wreszcie dojdzie do uroczystego otwarcia świetlicy w Machnatce Parceli. Wielka szkoda, że tego nie doczekał – dodaje.
Ostatnie pożegnanie Mirosława Jagiełły odbędzie się 16 stycznia w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Lipiu. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13:00.