piątek, 12 lipiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Z inicjatywy Agaty Dąbrowskiej z Orkiestry Łęczeszyce ruszył nabór na naukę gry na instrumentach dętych i dętych drewnianych. 

Warsztaty są przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych pragnących nauczyć się gry na instrumencie lub pragnących doskonalić metody uczenia i umiejętności. Zajęcia to świetna okazja do rozwijania swoich pasji, zdolności i warsztatu gry. 
Dzięki wygranemu głosowaniu w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza udział w warsztatach jest bezpłatny. To głosy mieszkańców grójecczyzny pozwoliły na realizację tego pomysłu. Dodatkowo uczniowie mogą wypożyczyć bezpłatnie instrument. Do wyboru są flet poprzeczny, klarnet, saksofon, trąbka, saksofon, puzon i tuba. Zajęcia będą się odbywać w Świetlicy Wiejskiej w Starej Wsi.  
- Zajęcia będą odbywać się na początku indywidualnie, z nauczycielem gry na instrumencie podkreśla Agata Dąbrowska. Uczniowie otrzymają instrumenty do domów, aby ćwiczyć wybrane partie materiału. Potem uczniowie będą ćwiczyć w sekcjach. Finałem naszego projektu jest wspólny koncert. Zapraszam do zapisów pod adresem orkiestraleczeszyce@gmail.com, gdzie udzielam także odpowiedzi na Państwa pytania. Zachęcam także do oddawania głosów w tegorocznej edycji BOM. Nasz projekt podregionalny „Szkółka Łęczeszyce 2” ma numer 436, a Państwa głosy, pozwolą kontynuować nasz projekt w przyszłym roku. 
Zadanie sfinansowane ze Środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w Ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza we współpracy z Samorządem Powiatu Grójeckiego.