piątek, 24 styczeń 2025

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Prezes Interantional Karate Association Poland Jacek Chołupka organizatorem Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku w dniach 9-13 października w hali Znicz Pruszków.  {Play}

Jacek Chołupka, nauczyciel karate, kobudo oraz kubotan, prezes grójeckiego klubu sportowego oraz prezes International Karate Association Poland zdradza nam plany na najbliższe miesiące. 
- Najbliższe plany, mimo, że idą wakacje to będzie dosyć intensywny czas, podkreśla Jacek Chołupka. 15 czerwca wyjeżdżamy na mistrzostwa Słowacji czyli Słowacja Open. Zabieram ze sobą z Grójca aż 16 zawodników, następnie jedziemy na obóz sportowy, a potem wszystkie siły będziemy koncentrowali na organizacji Mistrzostw Europy w Karate WUKF. Akces do organizacji mistrzostw otrzymaliśmy od światowej organizacji World Union Karate-Do Federation, pokonując Łotwę i Wielką Brytanie, które też złożyły akces. Spodziewamy się około 2000 zawodników z 30 krajów. W sumie z kibicami, trenerami i sędziami spodziewamy się ok 5000 - 6000 osób, które odwiedzą naszą imprezę. Jest to bardzo duże logistycznie przedsięwzięcie. Już teraz zapraszam do kibicowania. 
W dniu 4 czerwca  została podpisana oficjalna umowa pomiędzy Jackiem Chałupką z Dojo Karate IKA Poland a panią prezes zarządu CKiS Agnieszką Wierzbicka na wynajem obiektu w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, w którym będą się odbywać Mistrzostwa Europy w Karate i Kobudo WUKF w Polsce. Patronat Medialny nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Więcej informacji na temat programu zawodów, seminariów, szkoleń sędziowskich i hoteli na oficjalnej stronie Mistrzostw. {Play}