piątek, 01 grudzień 2023
Zawodniczki FC MUNDIALITO zagrają w Mistrzostwach Europy!

Dwie niezwykle utalentowane zawodniczki, wychowanki grójeckiej akademii piłkarskiej FC MUNDIALITO - Maria Nowak i Klaudia Zieja - będą reprezentować Polskę w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w teqballu.

Dziewczyny w ubiegłym roku wywalczyły tytuł młodzieżowych mistrzyń Polski, co dało im nominację do kadry narodowej na turniej CETEQ European Youth Championship, który odbędzie się 16-17 listopada na Słowacji.
Marysia to piłkarka FC Mundialito, która na co dzień występuje w rozgrywkach na trawiastych boiskach, a także żeńskim zespole futsalowym grójeckiego klubu. Może pochwalić się m.in. powołaniem do piłkarskiej reprezentacji Polski U15 oraz grą w kadrach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Wspólnie z Klaudią, która od jesieni jest zawodniczką ekstraklasowego Górnika Łęczna, przez wiele lat prowadziły do sukcesów zespoły młodzieżowe FC Mundialito (m.in. finały mistrzostw Polski w futsalu). „Ziejka” w swoim dorobku ma także tytuł wicemistrzowski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczony z kadrą MZPN oraz udział w Zimowej Akademii Młodych Orłów PZPN.Teqball jest dla nich pasją i świetnym uzupełnieniem w szkoleniu umiejętności technicznych potrzebnych na boisku i futsalowym parkiecie. Trzymamy kciuki za ich udany występ na Słowacji!

fot. Jacek Prondzynski / PZTEQ

Zawodniczki FC MUNDIALITO zagrają w Mistrzostwach Europy!
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów