piątek, 01 grudzień 2023
Przebudowa stadionu w Grójcu. Jednak zwiększony zakres prac i oferty nadal wyższe niżeli zabezpieczone środki w budżecie

Grójecki magistrat otworzył dziś oferty w ramach postępowania na przebudowę i budowę obiektów budowlanych na terenie stadionu miejskiego (etap 1).

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokich kwot, jakie za swoje usługi zażyczyli sobie oferenci. Samorząd ma do dyspozycji 5 mln złotych na to zadanie, a oferty, których otwarcie nastąpiło 12 października, opiewały na blisko dziewięć milionów złotych (8,9 mln) i niespełna 9,7 mln złotych. 

Jak informowaliśmy wcześniej, magistrat ogłosił kolejny przetarg, zachęcając oferentów do złożenia dokumentacji do 7 listopada. Postępowanie to różniło się jednak od poprzedniego. Mocno skrócono zakres prac, jakie mają być wykonane. 

więcej w artykule: https://www.jablonka.info/wiadomosci/2720-coraz-mniej-na-liscie-do-modernizacji.html

Zmieniono termin na składanie ofert na 15 listopada, a 8 listopada również zakres prac, które obejmują dodatkowo: montaż kasy biletowej, montaż trybuny dla gości, budowę oświetlenia boiska i części terenu, montaż nagłośnienia i monitoringu, montaż systemu nawadniania boiska trawiastego, budowę parkingów dla autokarów, montaż ogrodzenia zewnętrznego i wewnętrznego, a także wycinkę drzew i nasadzenia zastępcze.

Dziś magistrat zapoznał się z ofertami. Do przetargu stanęło dwóch oferentów, spółki, które również składały swoje oferty w pierwszym postępowaniu: Gardenia Sport Sp. z o.o. oraz Eversport Sp. z o.o., które za wykonanie prac zaoferowały kolejno, nieco ponad 6,6 mln złotych (6 641 362,13 zł) oraz ponad 6,5 mln złotych (6 577 586,14 zł).

Czy radni zdecydują o dołożeniu brakujących środków do powyższego zadania, tak jak miało to miejsce w przypadku budowy żłobka?

Do wykonania inwestycji brakuje minimum ponad 1,5 mln złotych. Samorząd pozyskał 3 mln zł na pierwszy etap modernizacji stadionu miejskiego przy ulicy Laskowej w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Przebudowa stadionu w Grójcu. Jednak zwiększony zakres prac i oferty nadal wyższe niżeli zabezpieczone środki w budżecie
Średnia ocena 5, najwyższa ocena 5 z 2 głos/ów