piątek, 01 grudzień 2023
Grójec: Oszukał 23 sadowników na blisko 700 tysięcy złotych

Policjanci z grójeckiej komendy zatrzymali prezesa spółki, która skupowała jabłka nie płacąc sprzedawcom za owoce. Mężczyzna oszukał 23 osoby na łączną kwotę blisko 700 tysięcy złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Pierwsze sygnały o nadużyciach finansowych dotarły do grójeckich policjantów na początku 2023 r. Sprawą zajęli się policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Przestępczy proceder trwał od października 2022 roku. Z ustaleń wynika, że spółka której prezesem jest 45-letni mieszkaniec gminy Grójec zajmowała się obrotem jabłkami dostarczanymi przez sadowników. Owoce skupowano na terenie powiatu grójeckiego, rawskiego, żyrardowskiego i kozienickiego. Deklarowano sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie dotarły. Oszukano 23 osoby prywatne, na kwotę blisko 700 tysięcy złotych.

Skrupulatna praca policjantów pozwoliła, na przedstawienie prokuratorowi 23 zarzutów prezesowi firmy. W ubiegłym tygodniu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące. W przeszłości mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa.

Prowadzona przez grójeckich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Grójec: Oszukał 23 sadowników na blisko 700 tysięcy złotych
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów