piątek, 01 grudzień 2023
PODSUMOWANIE WSPÓŁPRACY  Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI  W POWIECIE GRÓJECKIM – STOLICA KULTURY MAZOWSZA 2023

25 października o godz. 17:00 w Warce odbyło się podsumowanie współpracy Powiatu Grójeckiego z organizacjami pozarządowymi, kołami gospodyń wiejskich oraz szkołami, a także zakończenie Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Nasze najpiękniejsze, nasze najsmaczniejsze”. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej Browaru i przyciągnęło liczne grono zainteresowanych osób.

Podsumowanie rozpoczęło się przemówieniem Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka. Skierował on podziękowania do Kół Gospodyń Wiejskich oraz wszystkich organizacji pozarządowych NGO, które brały udział w przedsięwzięciach organizowanych przez Powiat Grójecki. Podkreślił, że ich praca i zaangażowanie są nieocenione. Jednocześnie wyraził wdzięczność za współpracę w tworzeniu wydarzenia „Powiat Grójecki -Stolica Kultury Mazowsza 2023” oraz rozwijanie lokalnej społeczności. Na scenie pojawili się również Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak oraz Prezes Stowarzyszenia „Lokalnej Grupy Działania” Andrzej Zaręba. W swoich przemówieniach podziękowali wszystkim zaangażowanym w działania społeczne oraz wspieranie samorządu powiatowego. Wspólnie zaznaczyli, iż otwartość i współpraca są kluczowe dla osiągnięcia wspólnego sukcesu.
Następnie Łukasz Rejer z Biura Promocji przedstawił prezentację podsumowującą festiwal KGW oraz podziękował za działania podejmowane na terenie Powiatu Grójeckiego w roku 2023.
Jedną z ciekawszych atrakcji wydarzenia było zwiedzanie z przewodnikiem jednego z najnowocześniejszych Browarów w Europie. Była to okazja do poszerzenia wiedzy na temat historii, tradycji i procesu produkcji w wareckim browarze. Nie mogło zabraknąć również muzyki i tańca. Na scenie wystąpili wokaliści z Zespołu Szkół w Warce oraz DZIKU Weselna Banda. Było to doskonałe uzupełnienie artystycznych doznań, tworzące atmosferę radości.
To wydarzenie utwierdza nas w przekonaniu, że lokalna społeczność jest niezwykle ważna i zasługuje na naszą uwagę i wsparcie.PODSUMOWANIE WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI W POWIECIE GRÓJECKIM – STOLICA KULTURY MAZOWSZA 2023
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów