Koronawirus zbiera żniwo wśród pacjentów i białej służby

Koronawirus zbiera żniwo wśród pacjentów i białej służby

Jak pokazują kolejne informacje o ofiarach śmiertelnych COVID-19 oraz zakażeniach w szpitalnych warunkach, problem jest coraz większy. Mnożą się pytania o właściwe zapobieganiu przez szpitale rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19. Czy zapewniają odpowiednią ilości sprzętu medycznego, ochronnego, czy stosują się do obowiązku kwarantanny personelu medycznego z objawami zakażenia do czasu uzyskania wyników badań, czy przestrzegają obowiązku czasowego zamykania i odkażania pomieszczeń za pomocą specjalistycznych środków dezynfekujących, gdzie przebywały osoby zakażone wirusem COVID-19.

Bez wątpienia stan zagrożenia epidemiologicznego powoduje powstanie dodatkowych obowiązków służb ratowniczych i medycznych, co oznacza że powinny podejmować więcej środków ostrożności przy świadczeniu usług medycznych. Nieakceptowalne jest by pacjenci byli przyjmowani i leczeni jak dotychczas, bez zastosowania szczególnych procedur i środków zapobiegających rozprzestrzenianiu wirusa.

Jeśli szpital nie wdrożył żadnych dodatkowych procedur lub zastosował niewystarczające i nieodpowiednie środki, może odpowiadać za narażenie nie tylko swojego personelu medycznego, ale i każdego kolejnego pacjenta na ryzyko zakażenia a w konsekwencji utratę zdrowia i życia. Oceny należy dokonywać indywidualnie, jednak nie ma zgody na fałszywą narrację, że trudne warunki zwalniają z odpowiedzialności służby medyczne, by wypełniały te obowiązki.

Nasi eksperci przyjrzą się każdemu przypadkowi zarażenia lub śmierci, którego źródło tkwi w obecnej epidemii.


Pozdrawiam,
Artur Zawolski
Partner, radca prawny

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja