Kolejna dotacja dla gminy Warka

Kolejna dotacja  dla gminy Warka

To już trzecia dotacja jaka pozyskał warecki samorząd w ramach Rządowego Programu „Senior+” na lata 2015-2020. Dotychczas dzięki dotacjom ze środkom zewnętrznym udało się wyremontować pomieszczenia, doposażyć i utworzyć Kluby Seniora+ w Michalczewie i Starej Warce. Teraz czas na Piaseczno.

Dzięki dotacji wysokości 143.625,20 zł powstanie Klub Senior + w budynku OSP Piaseczno. Gmina Warka do inwestycji dołoży kwotę 35.912,80 zł, zapewniając wkład własny.  W ramach realizowanej inwestycji wykonane zostaną następujące prace: budynek zostanie docieplony, wykonana zostanie instalacja gazowa (instalacja wewnętrzna oraz zewnętrzna wraz ze zbiornikiem gazu),  wykonana zostanie instalacja centralnego ogrzewania wraz z piecem, wyremontowane zostaną podłogi i sufit, całość będzie pomalowana. Planowane są także wyposaenia: tj. stołów, zlewu kuchennego, okapu, regału. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie wejścia i podjazdu dla osób na wózkach.
W ramach działania Klub Senior+ w Piasecznie będzie posiadał w ogrzewanym budynku OSP: pomieszczenie ogólnodostępne wyposażone w stoły i krzesła, pełniące funkcję sali spotkań, pomieszczenie kuchenne wyposażone w istotne sprzęty, urządzenia i naczynia, dwie toalety, pomieszczenie pełniące funkcję szatni oraz zajęć klubowych w podgrupach.
Utworzenie Klubu Senior + w Piasecznie jest kolejnym, przemyślanym krokiem wareckiego samorządu w zakresie polityki senioralnej oraz na rzecz wspierania oddolnej aktywności mieszkańców gminy Warka. Inwestycja będzie ona prowadzona we współpracy z OSP Piaseczno oraz Klubem Seniora „Aktywne Piaseczno.
Realizacja zadania planowana jest do końca 2020 roku.
Urząd Miejski w Warce

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja