S(Kohn)centrowany na kulturze

S(Kohn)centrowany na kulturze

W czwartek 30 stycznia w piaseczyńskim Centrum Edukacyjno-Multimedialnym odbyła się uroczysta gala wręczenia Odznak Honorowych Powiatu Piaseczyńskiego. W gronie wyróżnionych znalazł się Alfred Kohn – wieloletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie.

Zaszczytne wyróżnienie 
Odznakę nadaje Rada Powiatu Piaseczyńskiego  za szczególne zasługi dla powiatu. Przyznawana jest w czterech kategoriach:  samorządowej, społecznej, edukacyjno-kulturalnej i gospodarczej. Wnioski o jej nadanie opiniuje kolegium honorowe, jednak ostateczna decyzja należy do Rady Powiatu Piaseczyńskiego. O nadanie odznaki dla swojego członka zawnioskowało Towarzystwo Przyjaciół Tarczyna. Dyrektor tarczyńskiego ośrodka kultury został wyróżniony za działalność edukacyjno-kulturalną. Tym samym znalazł się w  gronie jedenastu osób i dwóch organizacji zasłużonych dla powiatu. – Można mieć wspaniałe pomysły, kochać to co się robi i mieć do tego powołanie, ale nie da się tego zrealizować bez wsparcia samorządu. Dlatego chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani Barbarze Galicz, burmistrzowi Tarczyna oraz radnym za to, że kultura w Tarczynie ma się dobrze, że możemy spokojnie realizować nasze pomysły. Mamy wspaniały dom kultury, z którego powinniśmy być dumni. Do zobaczenia na naszych imprezach. Powiedział Alfred Kohn.

Zasługi docenione
Laureat odznaczenia od blisko ćwierć wieku kieruje Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarczynie.  Za szczególną misję obrał sobie przybliżanie mieszkańcom historii miasta poprzez publikację albumów ze starymi fotografiami  prezentującymi życie dawnego  Tarczyna. Przez ręce dyrektora przewinęło się ponad 4000 zdjęć. Z tego zbioru powstały trzy tomy publikacji: pierwszy tom poświęcony jest miastu, drugi i trzeci – jego mieszkańcom. W przygotowaniu jest czwarty tom, którego tematem będzie historia oświaty na terenie gminy Tarczyn. Jego mrówcza praca związana z odkrywaniem i popularyzowaniem wiedzy o przeszłości miasta jest nie do przecenienia.

Od wielu lat z ogromną pasją organizuje również obchody Dni Tarczyna i Tarczyńskie Owocobranie. Jest inicjatorem wielu cyklicznych wydarzeń kulturalnych oraz imprez edukacyjnych wspierających lokalne środowisko kulturotwórcze. Ciężką pracą nie tylko wspiera życie kulturalne na terenie gminy, ale inspiruje także inne ośrodki kultury, które podejmują podobne inicjatywy.
Swoją artystyczną duszę wyraża przez poezję. Wydał dwa tomiki swoich wierszy zatytułowane: „Pegaz złagodniał” i „(Nie)dzielne wiersze”.

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz gratuluje dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Alfredowi Kohnowi przyznanego wyróżnienia, które w sposób szczególny podkreśla i docenia zaangażowanie w pracę zawodową oraz życzy pełnej satysfakcji w dalszych działaniach podejmowanych na rzecz gminy Tarczyn.
 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja