Logo
Wydrukuj tę stronę

Więcej napojów większy zakład

Więcej napojów większy zakład

Pepsico rozbudowuje zakład produkcyjny w Michrowie.

W przyszłym roku w znacznym stopniu wzrosną moce produkcyjne zakładu Pepsico mieszczącego się w pniewskim Michrowie. Fabryka rozpoczęła inwestycję polegającą na budowie kilku sezonowych hal namiotowo-magazynowych. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Pepsico, rozbudowa jest niezbędna w związku z rosnącą sprzedażą napojów w Polsce.
Prowadzona obok zakładu inwestycja magazynowa ma znacznie ułatwić jego pracę, przyczyniając się do ograniczenia transportu produktów do i z magazynów zewnętrznych. Zakończenie inwestycji przewidywane jest w marcu 2020 roku.
Dotychczas zakład inwestował w zasoby wewnętrzne. Realizowanych było wiele inwestycji dotyczących zarówno wzrostu mocy produkcyjnych, ale także projektów mających na względzie ochronę środowiska. Jak relacjonuje w swoim komunikacie Pepsico, „Tylko w tym roku zużycie energii elektrycznej przez nasz zakład jest niższe o 7% w stosunku do roku ubiegłego, a na przestrzeni ostatnich kilku lat spadło o ponad 30%. Zgodnie z globalną polityką Pepsico zakład w Michrowie realizuje również program oszczędności wody, redukując współczynnik zużycia wody. Oznacza to, że produkując więcej wydobywamy mniej wody w przeliczeniu na jednostkę produktu.”
Zmodernizowana, a także wyposażona w innowacyjne technologie została również znajdująca się na terenie zakładu oczyszczalnia ścieków. Jest to obecnie obiekt spełniający najwyższe europejskie standardy. (red)

Jabłonka - Gazeta informacyjno-reklamowa. Aktualizacja strony: Paulina Omen-Klepacz. Aktualizacja techniczna: Dariusz Nowakowski. Strona stworzona dzięki Joomla.