301 kolarzy wystartowało w wareckim wyścigu!

301 kolarzy wystartowało  w wareckim wyścigu!

25 sierpnia Warka stała się polskim centrum kolarstwa... Wszystko za sprawą III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego oraz 13. etapu wyścigu ŻTC Bike Race. W sumie aż 301 zawodników z całej Polski zjawiło się na starcie aby rywalizować o zwycięstwo. Impreza kolarska połączona była z piknikiem kończącym „Aktywne Lato w Warce”.

Rywalizację jako pierwsi rozpoczęli kolarze startujący w III Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, którzy rywalizowali na dystansie 58 km. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, który, co warte podkreślenia, sam brał czynny udział w wyścigu kolarskim. Ponad 120 zawodników z różnych służb mundurowych (policja, wojsko, służba więzienna, zawodowa straż pożarna, straż miejska) walczyło o tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych oraz o Puchar 100-lecia Policji w kolarstwie szosowym.
Mistrzynią Służb Mundurowych w kategorii kobiet została Agnieszka Jeżyk (Jednostka Wojskowa 1156), zaś Mistrzem Służb Mundurowych w kategorii mężczyzn zostali: w kat. M2 - Michał Michalski (KWP w Poznaniu), w kat. M3 – Radosław Wasilewski (Reprezentacja KGP), w kat. M4 – Maciej Chmielewski (KPPSP Stargard) i w kat. M5 – Adam Bielski (SEiRP Elbląg). Puchary 100. rocznicy utworzenia Policji Państwowej zdobyli: Anna Kroner (KPP w Starachowicach), kat. M2 – Michał Warias, kat. M3 - Rafał Szpakowski (Ciechanów), kat. M4 – Piotr Ścigała (Częstochowa), kat. M5 – Zbigniew Rybacki, kat. M6 – Andrzej Stebliński.
Puchary i nagrody zwycięzcom wręczali: Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, kom. por. Paweł Łępa z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz zastępca burmistrza Warki Teresa Knyzio.
Tuż po „mundurowych” na trasę wyruszyli zawodnicy w ramach dwóch cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Kolarze rywalizowali na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej. Do pokonania mieli od 1 do 4 rund, każda o długości 29 kilometrów. Start i meta usytuowane były w samym centrum Warki, na rynku, a trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Piaseczno pod Warką, Dębnowolę, Klonową Wolę, Przylot, Mniszew, Rozniszew i Zakrzew. Zawody w Warce były przedostatnim, 13-tym wyścigiem z całego cyklu. Wśród startujących było 12 zawodników z Warki. Najlepszy wynik w wyścigu FIT RACE osiągnął Przemysław Walczak, który zameldował się na mecie jako 7 (w kat. M2 zajął 4 miejsce). Kilka pozycji za nim, na 11 lokacie dojechał Marcin Ziemecki, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej M4. Więcej informacji o wynikach na www.ztc.pl.
Dekoracji zwycięzców w wyścigach SUPER PRESTIGE i FIT RACE dokonali wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, prezes zarządu ŻTC Kazimierz Kwiatkowski oraz wiceprezes zarządu ŻTC Wojciech Pawelec.
Podczas pikniku swoje stoiska promocyjne wystawiły: Komenda Główna Policji oraz cztery stanowiska z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu (Wydział Prewencji, Kontrterroryści, Laboratorium Kryminalistyki i Wydział Ruchu Drogowego). Całą uroczystość uświetniła obecność Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na czele z asp. szt. Andrzejem Dunajem.

Galeria zdjęć z Pikniku „Aktywne Lato w Warce” autorstwa Rafała Donicy – www.warka24.pl/wyscigZTC2019.
Organizatorami zmagań kolarskich w Warce było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów a lokalnymi partnerami: Samorząd Warki, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Sklep Rowerowy ROWEROLOGIA. Organizatorami III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym był Gabinet Komendanta Głównego Policji.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja