Kolarski wyścig i zakończenie Aktywnego Lata w Warce!

Kolarski wyścig i zakończenie Aktywnego Lata w Warce!

W niedzielę 25 sierpnia na wareckim rynku odbędzie się podwójne wydarzenie. Podobnie jak w poprzednich latach Warka będzie gospodarzem przedostatniego, 13. etapu wyścigów kolarskich z cyklu ŻTC BIKE RACE (w tym III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych). Tego dnia odbędzie się piknik kończący Aktywne Lato w Warce.

Wyścig kolarski ŻTC BIKE RICE
Dwa wyścigi - SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE będą okazją do sportowej rywalizacji dla zawodników z całego Mazowsza, również dla tych z Warki i okolic. Podobnie jak rok temu w kategorii FIT, czyli tej bardziej rekreacyjnej, przewidziana jest wewnętrzna rywalizacja zawodników z Warki wraz z nagrodami dla najlepszych 3 zawodników (w kat. żeńskiej i męskiej). Organizatorzy, Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów oraz lokalni partnerzy: samorząd Warki, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” i Sklep Rowerowy „Rowerologia” liczą na jeszcze większe rozpropagowanie tej dyscypliny sportu wśród jak najszerszego grona mieszkańców nadpilicznego grodu.
Start i meta usytuowane będą na rynku. Zawodnicy pokonywać będą od 1 do 4 rund o długości 29 km każda, w zależności od kategorii wiekowej, których organizatorzy przewidzieli zarówno dla pań jak i dla panów spory wachlarz. Trasa jednej rundy przebiegać będzie ulicami: Senatorską (wzdłuż rynku) i następnie Warszawską do ronda Jana Pawła II, dalej Puławską w kierunku Warszawy, przez Piaseczno do Dębnowoli, przez Klonową Wolę i Przylot aż do drogi 79, następnie przez most na Pilicy do Mniszewa, przez Zagroby, Rozniszew, Zakrzew aż do drogi 730 (Kozienice-Warka). Po przejechaniu mostu na Pilicy: ulicą Mostową, Nowym Zjazdem, Aleją PTTK do góry do ulicy Farnej i na rynek. Początek wyścigu zaplanowany został na godzinę 12:00. Dekoracja zawodników ok. 15:00 (po zakończeniu wyścigu na najdłuższym dystansie).
UWAGA UTRUDNIENIA W RUCHU!
W godzinach 11:30-15:30 zostanie wyłączony ruch w Alei PTTK od ulicy Nowy Zjazd - dalej Farna (na wysokości Przechodniej) - Plac Czarnieckiego - Senatorska (odcinek wzdłuż Rynku) - Warszawska (od ulicy Lotników do Długiej). Pozostałe fragmenty trasy wyścigu (skrzyżowania) będą zamykane czasowo podczas przejazdu zawodników.
BAZA ZAWODÓW - parkingi, zaplecze - plac targowy, znajdować się będą przy ul. Nowy Zjazd, zaś START - META - DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW - na rynku w Warce. Więcej informacji, regulaminy oraz rejestracja na www.ztc.pl

III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych
Ponadto, podobnie jak rok temu, przy wareckim wyścigu odbędą się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, co dodatkowo zwiększy liczbę uczestników oraz dodatkowych atrakcji przewidzianych dla kibiców. Będą stoiska różnych formacji policyjnych, będzie policyjna orkiestra dęta, która rozpocznie wyścig o godz. 12:00, zagra koncert ok. 14:00-14:30 oraz uświetni dekoracje zwycięzców.
Piknik rodzinny kończący Aktywne Lato w Warce
Po dwóch miesiącach wakacji przyszedł czas podsumować akcję „Aktywne Lato w Warce” organizowaną przez wareckie instytucje samorządowe - Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Takie właśnie podsumowanie połączone ze wspólną zabawą zaplanowano w niedzielę 25 sierpnia na wareckim rynku w godz. 11:30-19:00. Tematem przewodnim tegorocznych wakacji była aktywność, zdrowie oraz sport. Organizatorzy zachęcali w formie zabawy oraz ciekawych warsztatów prowadzonych m.in. przez zawodowych sportowców do prowadzenia zdrowego stylu życia. W ciągu 26 wakacyjnych dni, podczas których organizowano zajęcia (104 godziny) wzięło w nich udział 200 osób (liczonych jako pojedyncze dzieci). Średnio każdego dnia uczestniczyło we wspólnej zabawie, edukacji i integracji 40 dzieci. Podczas niedzielnego pikniku przewidzianych jest wiele różnych atrakcji, w tym dwa darmowe dmuchańce (zjeżdżalnia i plac zabaw), animacje dla dzieci, malowanie buziek, robienie balonikowych stworów, itp. Ok. godz. 12:30 odbędzie się oficjalne podziękowanie uczestnikom zajęć – tym, którzy przychodzili na nie najczęściej, oraz wszystkim Partnerom akcji, wśród których są: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub Fitness Forma, Klub Kajakowy Korek Warka, WTS Warka, KS Pułaski Warka, UKS Olimpic Warka, ABC Dziecka, Komisariat Policji w Warce, Stowarzyszenie Made In Bończa, Przystań na Winiarach, Pizzeria Biesiadowo, Kemping nad Pilicą oraz Hotel Sielanka nad Pilicą.

Zapraszamy do wspólnej zabawy 25 sierpnia na wareckim rynku!Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 sierpień 2019 22:25
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja