Aktywni Seniorzy świętowali w Warce!

Aktywni Seniorzy świętowali w Warce!

14 lipca mszą świętą w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce rozpoczęło się szóste spotkanie Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego „Seniorada 2019”.

Po wspólnej modlitwie seniorzy przemaszerowali na warecki rynek, gdzie po muzycznym wstępie przygotowanym przez zespół Retro z Błędowa licznie zgromadzonych uczestników powitali Gospodarze Warki, burmistrz Dariusz Gizka oraz wiceburmistrz Teresa Knyzio.
Wśród przybyłych samorządowców była sekretarz gminy Belsk Duży Renata Ostatek oraz prowadzący „Senioradę 2019” członek zarządu powiatu grójeckiego i jednocześnie społeczny prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Andrzej Zaręba.
Śpiewnym, wesołym i kolorowym korowodem wśród kwiatów, balonów i hawajskich kwiatów Parada Seniorów przeszła na Kemping nad Pilicą. Pierwszym punktem programu był wykład Anny Stańczyk z Radia Łódź „Starość to najpiękniejszy okres w życiu”. Po obiedzie na Przeglądzie Twórczości Senioralnej na scenie pokazały się: Klub Seniora Błędów „Myślę sobie i działam”, UTW w Warce, Klub Emeryta „Pełnia Życia” z Chynowa, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Biesiada” z Grójca, Grupa Seniora „Złota Reneta” z Ostrołęki, „Kwitnąca Jabłoń” Konary, Klub Seniora ,,Familia” z Grójca, Klub Złotego Wieku z Warki, Grupa Senioralna „Czerwone Jabłuszko” Nowa Wieś, „Słodkie Babeczki” Watraszew, Grupa Senioralna SPA Bończa, Zespół Retro z Błędowa oraz „Młodzi Duchem” z Michalczewa. Były wiersze, skecze, pokazy, taniec i piosenki. Jednocześnie odbywał się konkurs z nagrodami na stoisku Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przejażdżki bryczką oraz ćwiczenia fitness. Seniorzy bawili się na koniec przy dźwiękach tradycyjnej kapeli Krzysztofa Staręgi.
Patronat nad imprezą objął starosta powiatu grójeckiego – Krzysztof Ambroziak, Burmistrz Warki – Dariusz Gizka, burmistrz gminy i miasta Grójec – Dariusz Gwiazda, wójt Chynowa – Tadeusz Zakrzewski, wójt Jasieńca – Marta Cytryńska, wójt Błędowa – Mirosław Jakubczak, wójt Belska Dużego – Władysław Piątkowski, wójt Pniew – Ireneusz Szymczak, wójt Goszczyna – Waldemar Kopczyński.
Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów w Grójeckim” dofinansowanego z Rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych na lata 2014-2020 przy wsparciu gmin: Błędów, Belsk Duży, Chynów, Grójec, Warka, Pniewy oraz klubów senioralnych z powiatu grójeckiego. Partnerzy: Urząd Miejski w Warce, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Komisariat Policji w Warce, Urząd Komunikacji Elektronicznej.
Uczestnicy:
1. Aktywne Piaseczno
2. Czerwone Jabłuszko przy OSP Nowa Wieś
3. Grupa Młodzi Duchem z Michalczewa
4. Grupa Retro z Błędowa
5. Grupa Seniora Złota Reneta z Ostrołęki
6. Grupa Senioralna SPA Bończa
7. Jasieniecki Klub Seniora Złota Jesień
8. Klub Emeryta Pełnia Życia z Chynowa
9. Klub Seniora FAMILIA Grójec
10. Klub Seniora „Myślę Sobie i Działam” Błędów
11. Klub Seniora Aktywni Goszczyn
12. Klub Seniora PoKUSa
13. Klub Seniora Sułkowice
14. Klub Złotego Wieku z Warki
15. Kwitnąca Jabłoń Konary
16. Michałowskie Poziomki
17. Słodkie Babeczki z Watraszewa
18. Starówka ze Starej Warki
19. Stowarzyszenie Biesiada Grójec
20. Stowarzyszenie Seniorów Relaks w Belsku Dużym
21. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce
22. Warecki Klub Seniora Radość z Życia
23. „Zawsze Młodzi” z gminy Pniewy

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja