Zdaj egzamin z PreExam

Zdaj egzamin z PreExam

Młody warczanin współtwórcą aplikacji pomagającej w nauce do ważnych egzaminów.

Dawid Kurowski, młody mieszkaniec Warki, wspólnie z grupą kolegów ze szkoły tworzą aplikację, która już od września będzie narzędziem pomocnym w nauce do ważnych egzaminów. Z PreExam (tak brzmi jej nazwa) będzie można korzystać również na smartfonach. Kolejnym krokiem będzie stworzenie jej mobilnego odpowiednika.
– Nasza aplikacja zakłada generowanie testów z losowych pytań z bazy danych, które są zbierane ze wszystkich egzaminów z lat ubiegłych – tłumaczą pomysłodawcy – Dzięki nam dowiesz się, co czekało twoich poprzedników i będziesz mógł przygotować się do nadciągających już niedługo egzaminów.
Pytania są posortowane w większe i mniejsze kategorie. Pierwszy rodzaj kategorii odpowiada za większe egzaminy (takie jak matura z danego przedmiotu, czy egzamin zawodowy z danej dziedziny). Natomiast mniejsze kategorie to pytania z konkretnych działów i zagadnień, które możemy z łatwością wyszukać dzięki naszej wyszukiwarce. Dodatkową pomocą w nauce może okazać się również forum.
– Nasza aplikacja to zwykły generator arkuszy egzaminacyjnych – mówi Dawid Kurowski. – Wyróżnia nas przede wszystkim to, że wszystkie ważne dla uczniów egzaminy trzymamy w jednym miejscu. Pytania zbieramy ze wszystkich lat matur i egzaminów zawodowych, co daje nam dosyć pokaźną bazę.
Dawid Kurowski jest uczniem warszawskiego Technikum Elektronicznego w klasie o profilu technik informatyk. Wspólnie z trzema kolegami podjął się wyzwania polegającego na stworzeniu aplikacji, która ma pomóc uczniom szkół w nauce do egzaminów. Młodzi zapaleńcy oprogramowani (tak o sobie mówią) mają ambitne plany.
Młodzi programiści planują stworzyć forum integrujące użytkowników. To jaka grupa się zbierze wokół aplikacji głównie zadecyduje o dalszych losach PreExam.
– Dajemy użytkownikom również możliwość tworzenia własnych testów, które mogą być o różnej tematyce. Chcemy jednak, żeby zamykało się to w jakiś prostych powtórzeniach do sprawdzianów z danych przedmiotów. – zapowiadają twórcy PreExam.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja