Wieczór z… Haliną Frąckowiak

Wieczór z… Haliną Frąckowiak

W niedzielę 19 listopada w muzeum gościliśmy gwiazdę polskiej sceny muzycznej – Halinę Frąckowiak. Przy fortepianie towarzyszył jej Tomasz Filipczak.

Halina Frąckowiak zadebiutowała w wieku 16 lat na II Festiwalu Młodych Talentów. Na przestrzeni lat współpracowała z takimi zespołami jak: Czerwono-Czarni, ABC, Tarpany czy Drumlersi. Od 1972 r. występuje solo. W swoim dorobku ma przeszło 20 płyt i kaset. Jej twórczość wciąż cieszy się dużą popularnością, gromadząc na koncertach pełne sale.

Tak było również w Muzeum im. K. Pułaskiego. Publiczność miała okazję usłyszeć doskonale znane i lubiane przeboje, m.in.: „Anna już tu nie mieszka”, „Bądź gotowy do drogi”, „Dancing Queen” czy „Napisz proszę”. Życiowe teksty, emocjonalna interpretacja oraz mistrzostwo wykonania – tak w skrócie można opisać występ. Wielkie brawa otrzymała Frąckowiak za wykonanie znanego przeboju „Summertime”! W komentarzach pomiędzy utworami wspominała swoich mentorów, przyjaciół, autorów muzyki i tekstów (Janusza Kondratowicza, Jarosława Kukulskiego czy Zbigniewa Wodeckiego), które podbijały kolejne listy przebojów w latach 70. i 80.

Halina Frąckowiak jest na scenie od 50 lat i z uśmiechem zapowiada kolejne 50! Przed publicznością nie kryje swojego wieku, nikogo nie udaje. Była wyraźnie wzruszona ciepłym i serdecznym przyjęciem. XVI „Wieczór z Kulturą” przeszedł do historii i jak zawsze było to inspirujące spotkanie. Nie możemy się doczekać kolejnych...
Info.Muzeum

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja