Początek roku w Tarczynie pod znakiem wielu inwestycji!

Początek roku w Tarczynie pod znakiem wielu inwestycji!

Ponad 330 000 złotych dofinansowania pozyskała gmina Tarczyn w ramach naborów ogłoszonych przez Lokalną Grupę Działania - Stowarzyszenie Perły Mazowsza. Przemyślane inwestycje gminy Tarczyn konsekwentnie przyczyniają się do jej rozwoju. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu oraz projektom przewidzianym w ramach budżetu obywatelskiego, gmina Tarczyn zrealizuje szereg przedsięwzięć na łączną kwotę ponad 810 000 zł.

225m2 zabawy – nowa piramida linowa na terenie rekreacyjnym w Drozdach
Tarczyńskie Drozdy, jako miejsce do wypoczynku i rekreacji będzie mogło pochwalić się jeszcze jedną atrakcją. Dużą piramidą linową, która uatrakcyjni rodzinom wspólnie spędzany czas. Inwestycja obejmie nie tylko budowę samej piramidy, ale także przyczyni się do zagospodarowania terenu wokół niej, poprzez umiejscowienie nowych trawników i rekultywację zniszczonych miejsc zieleni.
Koszt inwestycji to 126 500 zł,  w tym dofinansowanie w wysokości 36 442 zł.
Street workout, czyli uliczny trening to kolejna atrakcja zachęcająca, aby w okresie wiosenno-letnim odwiedzić tarczyński kompleks rekreacyjno-sportowy. Każdy, kto ma zamiłowanie do ćwiczeń fizycznych, dzięki nowoczesnemu urządzeniu, poprawi swoją kondycję. Koszt budowy parku street workout - 50 000 zł, pochodzi z Budżetu Obywatelskiego gminy Tarczyn.
Teren rekreacyjny w Drozdach został utworzony w celu zapewnienia mieszkańcom Tarczyna i okolic miejsca wypoczynku i rekreacji, które w ramach systematycznego rozwoju i adaptacji staje się prawdziwą turystyczną wizytówką regionu.

Nowoczesne place zabaw w Tarczynie i Pamiątce
Place zabaw przy Szkole Podstawowej im. J. Stępkowskiego w Tarczynie i Szkole Podstawowej im. W. Górskiego w Pamiątce zyskają nowy wygląd. Rozwój infrastruktury rekreacyjnej spowoduje uatrakcyjnienie miejsc, w których najchętniej przebywają najmłodsi mieszkańcy gminy Tarczyn.
Koszt obydwu inwestycji wyniesie ponad 140 000 zł, w tym zdobyte dofinansowanie w wysokości ok. 73 000 zł.

Łącznikiem łatwiej i szybciej
Budowa łącznika ulicy Gawarskiego z ulicą Niezapominajki stała się faktem. Do końca tego roku odcinek drogowy o długości 0,0877 km będzie dostępny dla użytkowników ruchu drogowego. Jego budowa ułatwi dojazd do Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, hali sportowej, boisk sportowych, hydroforni, a także punktu wyznaczonego jako lądowisko dla helikopterów medycznych. W ramach operacji zaplanowano także budowę kanalizacji deszczowej, chodnika oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż planowanego łącznika.
Koszt inwestycji to 436 707 zł, a kwota zdobytego dofinansowania to ponad 184 000 zł.

Wakacje pod znakiem atrakcji
Rozwijająca się nieustannie gmina Tarczyn zadbała, aby w czasie wiosenno-letnim wejść z ofertą atrakcji skierowanych do mieszkańców gminy. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na organizację cyklu pikników tematycznych w 2020 i 2021 roku. Wprawdzie do lata jeszcze daleko, ale już teraz zapraszamy na piknik promujący postawy proekologiczne oraz piknik pn. Mobilny Rynek Pracy. Dzięki zabawie połączonej z nauką w letniej scenerii będzie można ciekawie i interesująco spędzić czas wolny. Koszt organizacji pikników wyniesie ponad 60 000 zł, w tym zdobyte dofinansowanie to ponad 38 000 zł.
Ponadto na etapie oceny znajdują się projekty inwestycyjne, infrastrukturalne i rekreacyjne.

UM w Tarczynie

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja