„Akwarysta” skazany na 25 lat więzienia

„Akwarysta” skazany na 25 lat więzienia

28-letni mieszkaniec Belska Dużego skazany na 25 lat więzienia.

Sąd stołeczny w Warszawie skazał mieszkańca Belska Dużego, Jakuba K. na 25 lat więzienia. 28-latek był oskarżony o zabójstwo mieszkanki Konstancina-Jeziorny. Agnieszka K. poznała swojego oprawcę w sklepie zoologicznym, w którym pracował. Mężczyzna później opiekował się jej akwarium.  Półtora roku temu (7 listopada 2016 roku) Jakub przyjechał do mieszkania 36-letniej Agnieszki K. w celu wyczyszczenia akwarium (dlatego właśnie media nazwały go „Akwarystą”). Doszło między nimi do kłótni. Jak ustalono w toku śledztwa, uderzył ją drewnianym przedmiotem, potem udusił. Zwłoki spakował zaś do walizki i przewiózł do swojego domu w Belsku Dużym. Ciało ukrył w garażu. 
Zaginięcie zgłosili bliscy Agnieszki K. Byli zaniepokojeni, że kobieta od kilku dni się z nimi nie kontaktowała. Policjantom w wyjaśnieniu sprawy pomógł osiedlowy monitoring. Na nagraniu zobaczyli, że kilka dni wcześniej mieszkanie kobiety opuścił wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna mający przy sobie walizkę. Funkcjonariusze, jak się potem okazało, słusznie uznali, że może on mieć związek ze zniknięciem Agnieszki K. Po kilku dniach udało im się ustalić jego tożsamość.
Policjanci dowiedzieli się, że podejrzany kilka dni po zabójstwie wyjechał do Szwecji. Zatrzymali go 19 listopada 2016r w Świnoujściu na promie „Polonia”, kiedy to wracał do Polski. Podejrzanego przetransportowano do Warszawy. Tego samego dnia znaleziono też ciało jego ofiary. Znajdowało się ono w walizce, szczelnie owinięte folią.
Jakub K. został poddany badaniom psychiatrycznym. Biegli uznali, że w momencie dokonania zbrodni był poczytalny. Za morderstwo groziło mu dożywocie.

Sędzia Ireneusz Szulewicz ogłosił w poniedziałek 7 maja, że Jakub K. spędzi w więzieniu 25 lat. Ponadto musi zapłacić rodzicom ofiary po 80 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

dg, red.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja