Ta ustawa to nasz wspólny sukces

Ta ustawa to nasz wspólny sukces

Przewodniczący komisji rolnictwa w powiecie grójeckim, Michał Pruś dziękuje za ustawę o pomocniku przy zbiorach.

Szanowni Państwo,
ósmego maja prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą nowy sposób zatrudniania w rolnictwie – pomocnika przy zbiorach.
Rządowi PiS od samego początku zależało na szybkim tempie prac nad ustawą, tak, aby rolnicy mogli z niej skorzystać jeszcze podczas tegorocznych zbiorów. Umowa nie będzie rodziła żadnego obowiązku zapłaty wynagrodzenia minimalnego. Rolnik będzie zobowiązany opłacić za pomocnika przy zbiorach składkę wypadkową, chorobową oraz macierzyńską. W ten sposób otrzyma on prawo do odszkodowania w sytuacji, gdyby doszło do wypadku w gospodarstwie rolnym. Szanowni Państwo, jest to bardzo dobra, potrzebna ustawa, dlatego chcę bardzo podziękować całemu rządowi, a także Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwu Rodziny Pracy i Polityki Społecznej za to, że opracowali  taką ustawę wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom środowiska rolniczego.
Podziękowania także chciałbym skierować do marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, który swoją postawą osoby trzeciej w Państwie wspierał tą ustawę.
Podziękowania również kieruje do ministra Marka Suskiego, szefa Gabinetu Politycznego Premiera Mateusza Morawieckiego, który od samego początku służył pomocą jak i obecnością swojej osoby przy sprawie, w rożnych trudnych spotkaniach, które odbywały się w związku  z tą ustawą.
Panu posłowi na Sejm RP Dariuszowi Bąkowi oraz Robertowi Telusowi, którzy jako członkowie Komisji Rolnictwa w Polskim Parlamencie niezłomnie bronili tej ustawy, także należą się duże podziękowania.

Pragnę również podziękować Marzannie Skoczek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu za prace merytoryczną z sadownikami. Dziękuję za bardzo dużą ilość szkoleń, jakie odbywały się w naszym powiecie. Bez Pani wkładu i zaangażowania nie byłoby to możliwe.
Na koniec chciałbym podziękować osobom, o których się często zapomina, a które to od samego początku prac nad nowymi przepisami o pomocniku przy zbiorach zabiegały o ich najlepszy i korzystny kształt  dla rolników, poświęcając swój cenny czas dla dobra społecznego. Dziękuję radnemu powiatu grójeckiego – Adolfowi Maciakowi, Dominikowi Zawadzkiemu, Ireneuszowi Komorowskiemu – prezesowi  Stowarzyszenia Producentów Borówki Amerykańskiej, Pawłowi Myziakowi – członkowi zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki RP oraz  przewodniczącemu rady powiatu grójeckiego.  Chciałbym podziękować także wszystkim tym, których nie wymieniłem, a przyczynili się do opracowania i wdrożenia nowych rozwiązań niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania sektora ogrodniczego w Polsce.

Dziękuję
Michał Pruś
Przewodniczący Komisji Rolnictwa w Powiecie Grójeckim 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja