Spotkanie z podróżniczką

Spotkanie z podróżniczką

11 listopada w bibliotece w Michrowie odbyło się spotkanie z Agnieszką Martinką, autorką książki pt. „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania ojca, wspomnienia ojca, wspomnienia córki”, która zabrała  nas do miejsca zesłania ojca wywiezionego do Połowinki – kopalni węgla nr 4 na środkowym Uralu.

Autorka opowiedziała  o podróży rowerami, która zaczęła się w Lublinie i przez Białystok, Wilno, Moskwę do Jekaterynburga, trwała półtora miesiąca! O przygodach, ludziach, pogodnych i deszczowych dniach, towarzyszących podczas pokonywania prawie 5000 km!
Warto wiedzieć, że Agnieszka Martinka  jest pionierką wyprawy rowerowej wokół Jeziora Wiktorii w Afryce, zdobywczynią Kilimandżaro i Kenii, autorką reportaży i afrykańskiego dziennika podróży „Szybsza niż lew”, wielokrotnym gościem programów telewizyjnych i radiowych, laureatką kilku prestiżowych nagród, w tym pierwszą w Polsce laureatką  nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award „za pasje i odważne zrealizowanie marzenia”. Za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural, do miejsca zesłania Jej Ojca, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie, a magazyn turystyczny „Podróże” przyznał jej tytuł Podróżnika Roku.
Niezwykła osoba i niezwykła opowieść napisana przez życie, której mogliśmy słuchać, zatraciwszy poczucie czasu i przenosząc się w miejsca, gdzie splatają się różne narodowości, wyznania i kultury. Uczestnicząc w tej wędrówce, której towarzyszyła prezentacja multimedialna i przepiękna wschodnia muzyka ze śpiewami zespołu „Micherki’ i akompaniamencie Agaty de Mezer, odbyliśmy własną pielgrzymkę na nieludzką ziemię, by oddać hołd tym, którzy już nigdy stamtąd nie wrócili.
UG Pniewy

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja