Poświęcenie górki i figury św. Jana Nepomucena

Poświęcenie górki i figury św. Jana Nepomucena

20 maja w Żdżarskim kościele parafialnym odbyła się Msza święta w intencji duchownych sprawujących posługę w dawnych kościołach znajdujących się niegdyś na górce św. Jana w Żdżarach oraz osób tam pochowanych.

Ze względu na obecną sytuację uczestniczyła w niej grupka mieszkańców, siostry zakonne oraz zaproszeni goście: Burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą – Mariusz Dziuba, Przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Pietrucha oraz Pan Mirosław Czyż, który przeprowadził renowację figury.
Tego popołudnia słońce chyliło się ku zachodowi, na chwilę zatrzymało się przy górce św. Jana w Żdżarach. Jasne promienie oświetlały figurę św. Jana Nepomucena, który niegdyś stał w miejscu dawnego kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Anny.
Proboszcz parafii Ks. Krzysztof Białkowski poświęcił ową figurę, nie zabrakło wspomnienia historii, ciepłych słów i przemówień.
Burmistrz podziękował mieszkańcom za trud, jaki wnieśli w uporządkowanie tegoż miejsca, Panu Mirosławowi za renowację, sołtysowi Sławomirowi Olborskiemu i jego żonie za zaangażowanie i przywrócenie pamięci temu miejscu. Radna Monika Olborska swoje podziękowanie i ogromną wdzięczność wyraziła słowami wiersza własnego autorstwa pt. „Ocalić od zapomnienia”.
Jako podziękowanie za włożony trud w pracę nad odnową figury Pan Mirosław Czyż otrzymał symboliczną różę i pamiątkowe zdjęcie z renowacji górki św. Jana wraz z napisanym wierszem (które można zobaczyć poniżej). Podziękowania od żdżarskich samorządowców popłynęły do mieszkańców, strażaków jak również darczyńców i sponsorów. Byli nimi:
•Burmistrz oraz samorządowcy Nowego Miasta nad Pilicą
•ZUK w Nowym Mieście nad Pilicą
•Pan Edmund Pietrzak
•Panowie Andrzej i Szymon Nowakowscy
•Państwo Elżbieta i Kazimierz Zientek.
Uroczystość zakończyła się krótką modlitwą, podkreślając tym samym uroczysty charakter całego wydarzenia.
Monika Olborska
Radna Rady Miejskiej

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja