Murawa od rodziców

Murawa od rodziców

Podopieczni Gminnego Klubu Sportowego „Chynów” mają już swoje boisko.

W sobotnie popołudnie, 15 września odbyło się uroczyste otwarcie boiska GKS Chynów, które powstało dzięki inicjatywnie i zaangażowaniu rodziców młodych piłkarzy.

Wstęga i mecz pokazowy
Trawiaste boisko powstało w sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sułkowicach. Pracę rodziców wparły władze gminy, lokalni przedsiębiorcy oraz spółka z Warszawy, Fabet Konstrukcje.
– Siła, determinacja i współdziałanie wszystkich rodziców dało plon w postaci boiska – mówi Stanisław Mróz, przewodniczący rady gminy w Chynowie. – Serce się raduje, gdy patrzy się na takie inicjatywy.
Symbolicznym otwarciem boiska było wspólne przecięcie wstęgi przez władze gminy, dzieci z drużyny, rodziców oraz trenerów. Na murawie GKS Chynów rozegrano mecz pokazowy. Kolejnego dnia, w niedzielę 16 września młodzi piłkarze rozegrali na boisku pierwszy mecz ligowy, mierząc się z Mazowszem Grójec.
Z okazji otwarcia obiektu, chynowski samorząd wspólnie z prezesem GKS Chynów, Łukaszem Koślą przekazał młodym piłkarzom dwie bramki treningowe.

W rodzicach siła
Prace nad boiskiem rozpoczęły się wiosną tego roku. Na lokalizację murawy wybrano za zgodą władz gminy oraz dyrekcji niewykorzystany plac przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sułkowicach. Rodzice własnymi siłami przez kilka miesięcy stworzyli miejsce, gdzie podopieczni GKS Chynów mogą trenować oraz rozgrywać mecze.
– Dzieci odnoszą sukcesy, a boisko trawiaste poszerza ich możliwości – mówią Mateusz Krzyżanowski oraz Marcin Wilmański – Zaczynaliśmy od zera, a teraz dzieci mają swoje miejsce do trenowania.
Inicjatywę rodziców wsparli lokalni przedsiębiorcy, warszawska spółka Fabet Konstrukcje, a także sami zainteresowani, klub GKS Chynów. Boisko zostało zgłoszone do Polskiego Związku Piłki Nożnej, co daje możliwość rozgrywania na murawie meczów ligowych. Z boiska będą korzystali również uczniowie sąsiedniej PSP w Sułkowicach.
Do pełni szczęścia brakuje dzieciom ławek rezerwowych oraz trybun, a także tak przyziemnych rzeczy, jak kosiarka. Jest to kosztowna inwestycja, ale rodzice po cichu liczą, że uda się to zadanie zrealizować w przyszłości. Zachęcają wszystkich zainteresowanych do udziału w zbiórce zorganizowanej na ten cel.

W podziękowaniu za sukcesy
GKS Chynów trenuje młodych piłkarzy od 22 lat. Jego prezesem jest Łukasz Kośla, a głównym trenerem drużyn Maciej Rokita, natomiast asystentami Bartosz Dutkiewicz oraz Adam Sulich.
Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja