Na ból kolan – pijawki!

Na ból kolan – pijawki!

Hirudoterapia, czyli leczenie za pomocą pijawek lekarskich zyskuje coraz szersze grono zwolenników.

Ta bezpieczna, naturalna terapia szczególnie pomocna może być dla osób cierpiących na uporczywe bóle kolan.
Ból kolan może wynikać z wielu różnych przyczyn. Powodem mogą być m.in. zwyrodnienia, urazy (także dawne), naderwane więzadła, wysięki, torbiele czy stany zapalne. W każdym z tych przypadków hirudoterapia jest niezwykle pomocna.
Zabieg hirudoterapeutyczny polega na przystawieniu pijawki w odpowiednie miejsce na ciele pacjenta. Pijawka wbrew powszechnej opinii nie tylko wysysa krew, lecz przede wszystkim wpuszcza do organizmu tzw. hirudozwiązki. Są to substancje zawarte w wydzielinie gruczołu ślinowego pijawki, które wykazują wiele właściwości leczniczych. Hirudyna i anastazyna poprawiają ukrwienie przez co mobilizują organizm do wytwarzania mazi stawowej. Bdelina z kolei skutecznie przyspiesza gojenie się ran i zmniejsza obrzęk po urazach. Inne hirudozwiązki wykazują silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Decydując się na kurację za pomocą pijawek lekarskich warto zwrócić się do doświadczonego hirudoterapeuty. Aby terapia była skuteczna trzeba bowiem wiedzieć gdzie i ile pijawek można danej osobie przystawić. Należy również zwrócić uwagę na pochodzenie pijawek. Do terapii powinny być stosowane wyłącznie pijawki lekarskie hodowane w certyfikowanych laboratoriach. W gabinecie „Pijawka” stosowane są pijawki z polskiej hodowli o najwyższych standardach medycznych, Euro-Gen.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 698 611 312,
 lub pisząc na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gabinet Hirudoterapii Pijawka
Piaseczno, ul. Puławska 16

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja