Coroczne „Spotkanie z Błogosławionym”

Coroczne „Spotkanie z Błogosławionym”

W dniu 3 czerwca odbył się VIII Festyn Rodzinny „Spotkanie z Błogosławionym” połączony z obchodami Dnia Dziecka.

Uroczystość odbyła się w nowomiejskim ogrodzie klasztornym. Rozpoczęła się o godz. 11.00 polową mszą św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego, przy oprawie muzycznej chóru i nowomiejskiej orkiestry dętej oraz asysty żołnierzy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.
Arcybiskup w swojej homilii podkreślał rolę i znaczenie niedzieli w życiu każdego chrześcijanina. – Niedziela ma być dla nas dniem radości i wspólnoty, zarówno tej eucharystycznej, sprawowanej w kościołach i kaplicach, jak również tej rodzinnej – niezbędnej, żeby znajdować dla siebie czas.
Kończąc homilię, arcybiskup Jędraszewski przywołał myśli błogosławionego ojca Honorata Koźmińskiego, dotyczące dziecięctwa Bożego. Powiedział, że to właśnie od błogosławionego Honorata powinniśmy uczyć się prawidłowej postawy miłości względem Boga i drugiego człowieka oraz tego, w jaki sposób przełożyć tę prawdę na właściwy sposób świętowania niedzieli.
Po mszy świętej podziękowania za pięknie przeprowadzoną mszę świętą na ręce arcybiskupa złożyli: burmistrz Mariusz Dziuba oraz gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojciec Zdzisław Tokarczyk. Następnie burmistrz odczytał list wystosowany przez wicepremier Beatę Szydło, która niestety z przyczyn osobistych nie mogła wziąć udziału w uroczystościach.
W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło wielu znamienitych gości ze świata polityki, m.in.: marszałek senatu RP z małżonką, posłowie do Sejmu RP, dyrektorzy instytucji centralnych, wojewódzkich, powiatowych oraz miejskich, przedstawiciele służb mundurowych, radni powiatowi i miejscy, przewodniczący rad osiedlowych, sołtysi oraz licznie przybyli mieszkańcy.
Po części oficjalnej  rozpoczęły się występy artystyczne uczniów ze szkół z terenu gminy oraz innych zespołów muzycznych, tj. Gospel czy Schola z Tomaszowa Mazowieckiego. Mogliśmy również podziwiać występy braci kapucynów. Atrakcyjnym widowiskiem były pokazy przygotowane przez 1. Ośrodek Radioelektroniczny w Grójcu (pokaz sztuk walk) oraz przez Komendę Miejską Policji w Radomiu (pokaz tresury psów).
Nie zabrakło również innych atrakcji. Na stoiskach informacyjno-promocyjnych ZUS, KRUS i NFZ odbywały się porady ekspertów. Dużą popularnością cieszyły się stoiska wojskowe i policyjne, jak również „żywa” maskotka Sowa Orelka. Rowerzyści mogli oznakować swoje jednoślady i zaliczyć część praktyczną egzaminu na kartę rowerową. Ponadto uczestnicy festynu mogli skorzystać z nauki pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonej przez instruktorów – strażaków. Najmłodsze dzieci mogły skorzystać z  dmuchańców i malowania buziek. Dla osób uczestniczących w „Spotkaniu z Błogosławionym” był przygotowany darmowy posiłek: grill, zupy, ciasta, napoje i słodycze.
W tym roku ogród klasztorny odwiedziło wielu mieszkańców. W miłej rodzinnej atmosferze uroczystości zakończyły się Apelem Jasnogórskim, który poprowadził o. Zdzisław przy akompaniamencie burmistrza Mariusza Dziuby. Wszyscy dobrze się bawili i umocnili nawzajem wspólnym przeżywaniem tego duchowego i radosnego spotkania.
Urząd Miasta i Gminy, który był współorganizatorem tej uroczystości, serdecznie dziękuje gwardianowi Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów o. Zdzisławowi Tokarczykowi za współpracę przy organizacji tego wydarzenia i czynny udział w promocji Nowego Miasta nad Pilicą. Dziękujemy także Braciom oraz Siostrom z licznych zgromadzeń zakonnych i wszystkim pozostałym, którzy włączyli się w organizację festynu. Szczególne podziękowania należą się sponsorom oraz wolontariuszom, którzy włożyli dużo pracy, czasu i trudu w przygotowanie i obsługę m.in. stoisk z grillem, słodkościami, gorącymi potrawami i napojami.
Info. UMiG

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja