Święto sportu w Nowym Mieście

Święto sportu w Nowym Mieście

Drugiego czerwca odbyła się w naszym mieście impreza biegowa Nowe Miasto Biega organizowana przez Stowarzyszenie Biegiem przez Polskę przy dużym wsparciu finansowym gminy Nowe Miasto nad Pilicą.

Tegoroczny bieg był wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze była to jubileuszowa X edycja biegu, a także dlatego, że połączono go z 40. Spotkaniem Nowych Miast w Europie, które
w tym roku odbyło się w naszym mieście. Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania 3,5 kilometrową trasę ulicami miasta. Zawodnicy otrzymali pamiątkową koszulkę, w której stanęli na linii startu. Pół godziny przed biegiem głównym odbył się bieg krasnala –  najmłodsi mieli przebiec ok. 300 metrów. W biegu tym uczestniczyło ok. 90 dzieci, które na mecie otrzymały pamiątkowy medal i słodki poczęstunek. Tuż przed startem biegu głównego odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego z nowomiejskiego Liceum Ogólnokształcącego Agnieszka Dworakowska. W biegu głównym wzięło udział ok. 300 osób. Wśród uczestników biegu znaleźli się czynni zawodnicy, amatorzy, uczniowie, nauczyciele, ale także wieloosobowe reprezentacje rodzin i szkół. Cieszy fakt, że z roku na rok zwiększa się liczba biegających mieszkańców naszego miasta. Słoneczna pogoda sprawiła, że pojawiła się liczna rzesza kibiców, którzy dopingowali biegaczy. Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom biegu. Wszyscy szczęśliwie dotarli na metę, gdzie czekał na nich pamiątkowy medal, sponsorowany przez Urząd Miasta i Gminy oraz  firmę Ditta Seria, napoje i kiełbaska z grilla ufundowana przez sklep Grosik. Pierwsze trzy osoby na mecie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn otrzymały statuetki z rąk burmistrza Nowego Miasta Mariusza Dziuby i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Pietruchy. Po biegu odbyło się losowanie nagród w postaci czterech rowerów i 96 piłek. Dodatkową atrakcją dla dzieci były darmowe zjeżdżalnie oraz słodycze sponsorowane przez gminę.
Dziękujemy uczestnikom biegu, gratulujemy sportowej postawy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach biegowych.         

Organizatorzy

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja