Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Nowym Mieście nad Pilicą

Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Nowym Mieście nad Pilicą

W dniu 3 maja 2018 r. w Nowym Mieście nad Pilicą, w związku z 227. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna upamiętniająca to wydarzenie.

Z okazji przypadającego na dzień 4 maja święta patrona strażaków – św. Floriana, uroczystość ta została połączona z obchodami Dnia Strażaka.
Obchody rozpoczęto o godz. 9.00 uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny i druhów strażaków. Mszę Św. odprawił Gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów O. Zdzisław Tokarczyk.
Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia oraz złożono wiązanki kwiatów. Głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Mariusz Dziuba, który w swoim przemówieniu wspomniał o uchwalonej przez Sejm Wielki w 1791 r. Konstytucji 3 Maja, o wadze tego dokumentu i jego oddziaływaniu na nasze życie. Dla wielu następnych pokoleń Polaków Konstytucja 3 maja stała się symbolem patriotyzmu i dążeń niepodległościowych, drogowskazem do walki o niepodległość. Podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach za udział oraz złożył życzenia strażakom z okazji ich święta.
W uroczystościach uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta i gminy, zaproszeni goście, poczty sztandarowe, delegacje stowarzyszeń i związków kombatanckich, partii politycznych, szkół i zakładów pracy oraz strażacy. Jak co roku nie zabrakło również uczniów klas mundurowych Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. W tym roku żołnierze z 52. Bazy Lotnictwa Szkolnego z Radomia wystawili kompanię honorową oraz objęli wartę pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i swoją obecnością uświetnili tegoroczne uroczystości.
Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Mieście nad Pilicą pragnie serdecznie podziękować wszystkim przybyłym na nasze uroczystości. Cieszy zwłaszcza tak liczne przybycie mieszkańców. Gdyby nie ich obecność i zaangażowanie na pewno nie obchodzilibyśmy ich tak uroczyście i podniośle.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii na stronie www.nowemiasto.pl
UMiG

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja