Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Nowym Mieście nad Pilicą

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Nowym Mieście nad Pilicą

W sobotę 14 kwietnia premier Mateusz Morawiecki odwiedził Nowe Miasto nad Pilicą.

W spotkaniu wzięli udział również m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, rzecznik prasowy rządu Joanna Kopcińska, poseł na Sejm RP Dariusz Bąk, szef gabinetu politycznego Rady Ministrów Marek Suski oraz przedstawiciele służb mundurowych i lokalnej władzy.
Podczas spotkania premier poruszył wiele ważnych kwestii. Na początku wystąpienia przypomniał wprowadzone przez rząd zmiany i programy, następnie wskazał, z jakimi problemami chce walczyć i jaką ma wizję Polski. Mateusz Morawiecki mówił o ulgach dla małych i średnich firm (obniżenie podatku CIT do 9%), dalszym wsparciu dla polskich rodzin (wyprawka w wysokości 300 zł dla ucznia) oraz pieniądzach na przebudowę lokalnych dróg. Rząd ma również w planach zwalczanie zanieczyszczeń powietrza poprzez termomodernizację domów. Na ten cel chce przeznaczyć prawie 30 mld zł. Premier zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet (kobiety, które osiągnęły wiek emerytalny i nie mają minimalnej emerytury a urodziły co najmniej czworo dzieci). Jako kolejny priorytet przedstawił program dla seniorów Dostępność+, który ma ułatwić codzienne funkcjonowanie seniorom.
Wystąpienie premiera zostało przyjęte przez mieszkańców miasta i gminy  owacjami. Burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą podziękował w imieniu swoim i uczestników spotkania Mateuszowi Morawieckiemu za przyjazd do naszego miasta i przedstawienie planów rządu na najbliższą przyszłość. Po oficjalnym zakończeniu premier Morawiecki, w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, rozdał przybyłym na spotkanie gościom flagi Polski.
UMiG

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja