Ekoremizy

Ekoremizy

Gmina planuje montaż paneli fotowoltaicznych na 5 remizach.

Panele fotowoltaiczne mają zostać zamontowane na remizach w Borowem, Dębnowoli, Świdnie, Miechowicach i Otalęży. Celem inwestycji jest oczywiście obniżenie rachunków za prąd (opłaty za energię elektryczną są sporym obciążeniem zwłaszcza dla tych strażnic, gdzie zamontowane są klimatyzatory).
W realizacji inwestycji ma pomóc dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach tak zwanego Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw (MIAS), czyli programu, za pomocą którego gminy mogą otrzymać środki na mniejsze wiejskie inwestycje.
W tegorocznej edycji MIAS każda gmina miała prawo złożyć wnioski o środki na realizację nie więcej niż 5 zadań. Maksymalny poziom dofinansowania jednej inwestycji to 10 tys. zł. A zatem samorząd w ramach programu może otrzymać 50 tys. zł.
Jednym z warunków otrzymania dofinansowania jest również wkład własny gmin, które muszą pokryć przynajmniej 50% kosztów wykonania inwestycji.
– Podczas konsultacji dotyczących programu wspomniałem marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi o tym, że Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw mógłby przewidywać dofinansowanie montażu paneli fotowoltaicznych.
Propozycje montażu paneli fotowoltaicznych poparły rady sołeckie zainteresowanych miejscowości.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja