Zatańcz w „Jasieniakach”

zdj. poglądowe zdj. poglądowe

Samorząd ma ambitne planu utworzenia profesjonalnego Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jasieniacy”, który ma być wizytówką gminy. Nabór do formacji rozpocznie się po zakończeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego.

W miejscowości funkcjonuje Dziecięcy Zespół Ludowy, który składa się z uczniów szkół. Samorząd chce jednak utworzyć profesjonalny zespół, który będzie promował gminę. Wyznaczono już wstępne terminy naboru, jednak z powodu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego w związku z pandemią koronawirusa, zostały one odwołane.
Pomysłodawcami utworzenia  „Jasieniaków” jest wójt Marta Cytryńska oraz Andrzej Banaszewski, instruktor tańca, który prowadzi zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu.
– Chcemy, aby zespół był wizytówką Jasieńca i promował tę gminę – mówi Szymon Woźniak odpowiedzialny za promocję w jasienieckim magistracie. – Po zakończonej rekrutacji wyposażymy zespół w jednolite stroje.
Jak informuje nas Andrzej Banaszewski, odpowiedzialny za nabór do zespołu, współpomysłodawca, chciałby, aby „Jasieniaków” tworzyło minimum 6 par tancerzy (12 osób), które będą stanowiły podwaliny zespołu. Instruktor tańca liczy, że uda się skompletować dwie grupy wiekowe, tak, aby dzieci były do siebie wzrostem.
– Liczymy, że zespół będzie reprezentował gminę Jasieniec na ogólnopolskich przeglądach – mówi Andrzej Banaszewski. – W przyszłości dopuszczamy również możliwość poszerzenia „Jasieniaków” o towarzyszącą orkiestrę ludową.
Po zakończeniu pandemii organizatorzy poinformują o nowych terminach naboru.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja