11 przekroczeń prędkości i jeden nietrzeżwy kierowca - działania EDWARD w Grójcu

11 przekroczeń prędkości i jeden nietrzeżwy kierowca - działania EDWARD w Grójcu

Grójeccy policjanci włączyli się w europejską akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne - najczęściej to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Grójeccy policjanci ruchu drogowego, w ramach działań EDWARD prowadzili – wzmożone działania kontrolne.

Mundurowi podczas akcji skontrolowali 45 pojazdów. Ujawnili m. in. 11 przekroczeń prędkości, 2 kierujących korzystało z telefonu podczas jazdy. Wobec kierujących policjanci zastosowali pouczenia, sporządzili wniosek o ukaranie i grzywny w postaci 19 mandatów karnych. Nie odnotowano wypadków drogowych, natomiast doszło do 7 kolizji na terenie powiatu grójeckiego. Podczas czynności policjanci ruchu drogowego ujawnili również 43-letniego mieszkańca Warszawy, który kierując hondą na trasie S7 uderzył w bariery i doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna jechał na podwójnym gazie, badanie wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Już stracił prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

/AW

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja