Długo szukali, ale znaleźli

Długo szukali, ale znaleźli

Użytkownicy drogi powiatowej Gośniewice – Gniejewice mogą mieć powody do zadowolenia. Starostwo i gmina znalazły bowiem pieniądze na modernizację tej trasy.

O konieczności remontu tego odcinka mówiło się od kilku lat. Mieszkańcy kilkukrotnie zgłaszali problem fatalnej nawierzchni władzom powiatu grójeckiego i gminy Jasieniec, na terenie której znajduje się wspomniana droga. Jednak sprawą konkretnie udało się zająć dopiero podczas obecnej kadencji samorządowej.
Oficjalnie dobra wiadomość dotarła do radnych i sołtysów gminy Jasieniec 12 września, w trakcie sesji. Przekazali ją goszczący na obradach jasienieckiego samorządu starosta grójecki Krzysztof Ambroziak oraz przewodniczący rady powiatu Janusz Karbowiak. – Podczas prac zarządu udało nam się wygospodarować kwotę niemal 150 tys. zł na przebudowę drogi Gośniewice – Gniejewice – oznajmił Ambroziak. – Jesteśmy w stanie zrealizować to zadanie jeszcze w tym roku – zapewnił.
Zadanie obejmuje ułożenie nowej nawierzchni oraz wzmocnienie odcinka o długości 1150 metrów – od Gośniewic (od kapliczki) aż do skrzyżowania z drogą w kierunku Wierzchowiny i Zbroszy Dużej.
Inwestycja jednak nie miałaby szans powodzenia bez wkładu finansowego gminy Jasieniec. Pokryje ona 60% kosztów zadania. Radni jednogłośnie wyrazili już zgodę na przeznaczenie na ten cel 212 tys. zł. Z kolei starostwo zamierza wyłożyć na modernizację drogi 141 tys. zł (40% kosztów). Najprawdopodobniej odpowiednia uchwała w tej sprawie zostanie przedłożona radnym powiatowym w trakcie sesji zaplanowanej na 20 września.
Starosta podczas wizyty w Jasieńcu wspomniał również o tym, iż pojawiła się spora szansa na gruntowną modernizację kolejnej drogi powiatowej biegnącej przez teren gminy. Mowa o odcinku Wola Boglewska – Miedzechów. Starostwo ubiega się o środki na to zadanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Póki co jednak wniosek złożony przez władze powiatu grójeckiego znalazł się na czwartym miejscu listy rezerwowej (możliwe są przesunięcia, jeśli projekty sklasyfikowane wyżej zostaną zrealizowane za mniejsze pieniądze niż zakładano początkowo, lub jeśli jakiś powiat zrezygnuje z wykonania zadania).

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja