Logo
Wydrukuj tę stronę

Rekordowy piknik sierpniowy

Rekordowy piknik sierpniowy

Piknik Rodzinny „Spotkajmy się nad stawami w Jasieńcu” - cykliczna impreza łącząca promocję kulturalno-artystyczną, sport oraz integrację rodzinną i społeczną, spotkała się w tym roku z ogromnym, niespotykanym dotąd zainteresowaniem

Gminną imprezę, która odbyła się 24 sierpnia, rozpoczął turniej siatkówki plażowej o Puchar Rady Gminy Jasieniec, który wystartował już o godz. 9:00 (uroczysta dekoracja najlepszych drużyn, wręczenie pucharu i medali pamiątkowych odbyły się po południu na scenie głównej). Następnie wystąpili lokalni wykonawcy (strażacka orkiestra dęta działająca przy OSP w Jasieńcu oraz dzieci i młodzież), kabareciarze (kabaret Wcięci Przypadkiem), animatorzy, jak również bardziej znani artyści. Piknik Rodzinny w Jasieńcu to również święto promujące lokalny potencjał, w tym miejscowe produkty. Wydarzenie to jest znakomitym dowodem na to, że możemy być nie tylko konsumentami dóbr kulturalnych, ale także ich współtwórcami, dając mieszkańcom  możliwości realizacji ich pasji na miejscu, bez konieczności szukania ich poza naszym regionem.

Wspaniały koloryt i pozytywne emocje
Piknik Rodzinny „Spotkajmy się nad stawami w Jasieńcu”,  współorganizowany wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego, zintegrował mieszkańców gminy i regionu poprzez zabawę, podkreślenie miejscowych walorów, jak również pielęgnację tutejszych tradycji. Co więcej, na imprezę przybyli m.in. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Radny Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak oraz Radny Powiatu Grójeckiego Jan Madej. Podczas festynu wystąpiły lokalne grupy i formacje. Dzieci i młodzież zaprezentowały to, czego nauczyły się przez ostatnie lata na kulturalno-artystycznych zajęciach aktywizacyjnych, odbywających się m.in. w Świetlicowie, czyli świetlicy wiejskiej w Jasieńcu. Zapewniło to wspaniały koloryt, oprawę i pozytywne emocje.

Współpraca i zjednoczenie
W organizację święta zaangażowały się ponadto miejscowe organizacje, np. klub seniora, ochotnicze straże pożarne (m.in. przeprowadzenie loterii, przejazdów motorówką i skuterem wodnym po stawach i innych atrakcji). W czasie imprezy nie zabrakło również pysznych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gośniewic, soków, napojów, lodów, waty cukrowej, ekologicznych miejscowych miodów, owoców, a także pysznych potraw z grilla oraz innych stoisk z różnego rodzaju artykułami. Dzieci cieszyły się m.in. z ciekawych, edukacyjnych zabaw interaktywnych i dmuchańców. Sporo osób przyciągnęły też stanowiska promocyjno-informacyjne organizacji i firm. Oficjalne rozpoczęcie święta, dokonane przez wójt gminy Jasieniec Martę Cytryńską nastąpiło w godzinach popołudniowych. W swym przemówieniu podkreśliła m.in. to, jak duże możliwości daje współpraca i umiejętność jednoczenia się wokół wspólnego celu, dziękując jednocześnie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i wsparcie Pikniku.

Czadoman gwiazdą wieczoru
Podczas imprezy wystąpili tacy artyści jak Bartek Wrona, Marcin Maroszek i zespół Marcele. A artystycznym zwieńczeniem Pikniku był wspaniały, dynamiczny koncert Czadomana, który od razu zjednał sobie jasieniecką publiczność, nagradzającą dużymi owacjami każdą zaśpiewaną przez wokalistę piosenkę. Piknik Rodzinny zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Piknik Rodzinny w Jasieńcu był współorganizowany/współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Dodatkowo impreza została objęta Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Partnerami medialnymi wydarzenia były Gazeta Informacyjno-Reklamowa „Jabłonka” oraz Mazowiecka TV.
Szymon Woźniak

Wójt Gminy Jasieniec pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, w tym pracownikom urzędu gminy, sponsorom, radnym, sołtysom, strażakom, przedsiębiorstwom, organizacjom społecznym, oraz wszystkim obecnym podczas Pikniku. Podziękowania kieruje także do Samorządu Województwa Mazowieckiego, w tym Pana Marszałka Adama Struzika, oraz sponsorów za dofinansowanie Pikniku Rodzinnego w Jasieńcu

Jabłonka - Gazeta informacyjno-reklamowa. Aktualizacja strony: Paulina Omen-Klepacz. Aktualizacja techniczna: Dariusz Nowakowski. Strona stworzona dzięki Joomla.