Odwrócenie sił

Odwrócenie sił

Prawo i Sprawiedliwość tym razem w mniejszości w radzie powiatu grójeckiego.

Mandaty w radzie powiatu grójeckiego rozdane. Większość trafiła do kandydatów z zaprzyjaźnionych komitetów: Powiat Sprawny i Przyjazny oraz Powiat Samorządowy (10 mandatów). Pozostałe osiem mają w rękach radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, dwa kandydaci komitetu Aktywni dla Powiatu, jeden zdobyła również przedstawicielka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Mimo, że największym poparciem wśród mieszkańców powiatu grójeckiego cieszyła się lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości (31,65%/ 13614 głosów) to zdobyli oni tylko osiem mandatów. Z ramienia tej opcji politycznej w radzie powiatu grójeckiego zobaczymy ponownie Michała Prusia, Leszka Kumorka, Teresę Bednarską, Adolfa Maciaka, Annę Steczkowską oraz Wojciecha Wojtczaka. Nową reprezentacją PiS w powiatowych strukturach będzie Grażyna Kijuc z Warki, dyrektor Biblioteki Powiatowej oraz Paweł Iwanicki z Wólki Gostomskiej.
Drudzy pod kątem poparcia byli radni z listy Powiat Sprawny i Przyjazny, którzy uzyskali 21,83% (9390) głosów. Czuli oni oddech na plecach kandydatów z komitetu Powiat Samorządowy, na których zagłosowało 19,57% (8419) mieszkańców powiatu grójeckiego. Radni z tych list zdobyli w sumie 10 mandatów. W strukturach powiatowych będą zasiadać: Paweł Siennicki, Janusz Karbowiak, Marzena Rosołowska, Adam Balcerowicz, Krzysztof Ambroziak, Grzegorz Górski, Jan Madej, Krzysztof Fiks, Robert Lipiec oraz Andrzej Zaręba.
Dwa mandaty w radzie powiatu grójeckiego zdobyli: Dariusz Piątkowski (dotychczasowy wicestarosta) oraz Kołodziejski Cezary z Warki. Komitet Aktywni dla Powiatu poparło 5220 mieszkańców (12,13% głosów).
Ostatni mandat z powiatowej rozgrywce trafił do Jolanty Sitarek, kandydatki z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Partię poparło 3583 mieszkańców powiatu grójeckiego (8,33%).
Na miejsce w radzie nie „załapali się” kandydaci komitetu Wolni i Solidarni, z którego o mandat ubiegał się m.in. Maciej Dobrzyński. Listę poparło 2793 mieszkańców naszego powiatu (6,49%) co nie dało możliwości uzyskania żadnemu z kandydatów mandatu.
W radzie powiatu grójeckiego przez najbliższe pięć lat nie zobaczymy Mariana Górskiego z Warki, Janusza Gawła z Grójca, Macieja Dobrzyńskiego z Warki, Ireneusza Szymczaka (został wójtem gminy Pniewy), Barbary Kowalskiej z Mogielnicy, Wiesława Czerwińskiego z Warki, Zygmunta Merskiego z Jasieńca, a także Marka Ścisłowskiego z Mogielnicy, który w tegorocznych wyborach ubiegał się o fotel burmistrza Mogielnicy.
Podczas pierwszych posiedzeń rady powiatu grójeckiego, radni wybiorą przewodniczącego rady powiatu oraz wiceprzewodniczących, starostę i wicestarostę, a także członków zarządu.

Paulina Omen-Klepacz

Ostatnio zmienianyśroda, 24 październik 2018 14:20
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja