Wspólnie od lat

Wspólnie od lat

Złote i kamienne gody małżeństw z gminy Jasieniec.

Czternaście par małżeńskich świętowało rocznicę sakramentalnego „tak”, które powiedzieli sobie 50 lat temu. W piątek, 14 września podczas mszy świętej w kościele parafialnym w Jasieńcu modlili się w podziękowaniu za przeżyte wspólnie lata. Następnie wszyscy spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej, aby uroczyście świętować złote i kamienną rocznicę zaślubin.
– Pięćdziesiąt lat to szmat czasu, szczególnie dla młodych ludzi, dla których taka rocznica to jeszcze abstrakcja – mówił Marek Pietrzak, wójt Jasieńca. – Dzisiaj wszyscy państwo powiecie, że było to tak niedawno.
Bohaterami spotkania byli Irena i Franciszek Sarniak, którzy niedawno świętowali z rodziną siedemdziesiątą rocznicę zaślubin. Pozostałe trzynaście par mogło poszczycić się złotym jubileuszem. Wśród małżeństw z 50 rocznicą zaślubin byli: Elżbieta i Stanisław Łapot, Wanda i Tadeusz Ziemiańczyk, Hanna i Edward Walczak, Leokadia i Zbigniew Sujeccy, Wanda i Stanisław Paciorek, Krystyna i Sławomir Lenarcik, Kazimiera i Zygmunt Kwiatkowscy, Cecylia i Jan Jarząb, Bożena i Feliks Grzesiak, Urszula i Józef Czewińscy, Maria i Zenon Jałosińscy, Krystyna i Włodzimierz Blicharscy, oraz Jadwiga i Jacenty Pyszyńscy.
Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medalami, które stanowią dla nich nagrodę za przeżycie 50 i 70 lat w jednym związku małżeńskim.
Po oficjalnej części uroczystości przyszła pora na symboliczną lampkę szampana, tort oraz toast za zdrowie jubilatów. POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja