Inauguracja z Beatą Szydło

Inauguracja  z Beatą Szydło

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoją kandydatkę na burmistrza Grójca. Jest nią 41-letnią mieszkanka Woli Krobowskiej Anna Sotek.

29 sierpnia Anna Sotek po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała się mieszkańcom Grójca. W inauguracji towarzyszyli jej politycy Zjednoczonej Prawicy: wicepremier Beata Szydło, marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski i wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan.
– Współpracowałyśmy przez wiele lat w klubie parlamentarnym i jestem przekonana że jeśli obdarzycie Anię Sotek zaufaniem i wybierzecie ją na burmistrza, będzie to najlepszy burmistrz, jakiego moglibyście sobie wymarzyć – mówiła do zgromadzonych w sali Grójeckiego Ośrodka Kultury wicepremier Beata Szydło. – Doskonale wykształcona, doskonale przygotowana, osoba, na której nigdy się nie zawiedziecie. Dziś w Grójcu dobra zmiana to Anna Sotek – komplementowała kandydatkę PiS.

„Potrzebna świeżość”
– 2 lata temu wzięłam udział w forum regionów w Chorwacji. Chorwaci wielokrotnie podkreślali, jak bardzo podziwiają polskich obywateli i polskie samorządy za to, że tak skutecznie zdobywają środki unijne. Wtedy pomyślałam o Grójcu. Dlaczego nasz Grójec nie może sięgać po środki, które są dostępne dla wszystkich? Gdyby był tu gospodarz, któremu się chce, to okazałoby się, że jest mnóstwo potrzeb i pomysłów, na które środki unijne moglibyśmy wykorzystać – mówiła Anna Sotek. – Zdecydowałam się kandydować, ponieważ uważam, że burmistrz powinien być skierowany frontem do mieszkańców. A tego tutaj dzisiaj nie ma – dodała i podkreślała, że „w Grójcu potrzebna jest świeżość”.
Anna Sotek skrytykowała również obecnego burmistrza Jacka Stolarskiego za to, że – jej zdaniem – nie współpracuje z powiatem grójeckim oraz za to, że nie wspiera grójeckiego szpitala. – Gmina, mam wrażenie, niespecjalnie współpracuje z powiatem. Nie wyobrażam sobie też sytuacji, żeby gmina umywała ręce, jeśli chodzi o trudną sytuację szpitala powiatowego w Grójcu. Tak duży samorząd powinien wspierać przynajmniej w jakimś małym ułamku wspierać szpital grójecki – stwierdziła. Tu jednak nieco minęła się z prawdą, bowiem gmina Grójec i starostwo powiatowe zrealizowały w ostatnich latach wspólnie kilka inwestycji drogowych (w niektórych przypadkach nawet samodzielnie finansowała zadania, np. remont ul. Armii Krajowej w Grójcu). Samorząd miejski kilkukrotnie dotował też zakup sprzętu dla szpitala, np. zakup kolonoskopu i łóżek dla oddziału neurologii.

Pracuje w PZU
Anna Sotek to nowa twarz na grójeckiej scenie politycznej. Jak możemy przeczytać w jej ulotce wyborczej, jest mężatką i ma dwóch synów. Ma wykształcenie ekonomiczne. W swojej dotychczasowej karierze pracowała m. in. w Kancelarii Prezydenta RP jako zastępczyni dyrektora Biura Szefa Kancelarii, klubie parlamentarnym PiS, Nafcie Polskiej i w biurze poselskim premiera Jana Olszewskiego. Obecnie jest zatrudniona w biurze nieruchomości PZU na stanowisku dyrektora ds. inicjatyw strategicznych i współpracy z bankami.
W październikowej rywalizacji o fotel burmistrza Grójca Anna Sotek zmierzy się z obecnym burmistrzem Jackiem Stolarskim, a także z Arturem Banasiewiczem oraz Dariuszem Gwiazdą.
Co ciekawe, podczas konferencji Anny Sotek dowiedzieliśmy się również, kto z naszego powiatu będzie kandydował z list PiS do sejmiku województwa mazowieckiego. O mandat radnego wojewódzkiego nie będzie ubiegał się anonsowany wcześniej Michał Pruś, lecz Maciej Kosowski, mieszkaniec Cesinowa Las (gm. Błędów), były sekretarz gminy Błędów i kierownik Urzędu Rejonowego w Grójcu. Prowadził też biuro poselskie Marka Suskiego. Kosowski w 2002 roku walczył o stanowisko wójta Błędowa, lecz zajął wówczas ostatnie, czwarte miejsce.
Dominik Górecki

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 wrzesień 2018 22:06
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja