Logo
Wydrukuj tę stronę

W hołdzie Janowi Pawłowi II

W hołdzie Janowi Pawłowi II

„Jeżeli cokolwiek warto na tym świecie czynić, to tylko jedno – miłować…”, te słowa św. Jana Pawła II były hasłem przewodnim VIII edycji Koncertu Pieśni Sakralnej, który 15 kwietnia 2018 r. w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zgromadził bardzo liczną widownię.

W nastrój koncertu wprowadzili nas uczniowie klasy pierwszej, którzy przygotowali dla zebranych krótką inscenizację o miłości i małżeństwie na podstawie dzieła Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”.
Właściwą część koncertu rozpoczęły natomiast przedszkolaki: Grupa Pszczółki z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu zaśpiewała przepiękny utwór L. Cohena „Alleluja” w polskiej wersji językowej, następnie wystąpiły Smerfiki i Gwiazdki z piosenką „Gdy na morzu wielka burza”, Jagódki w utworze „Na drugi brzeg”, Słoneczka śpiewające „Boża radość jak rzeka” i maluchy z oddziału przedszkolnego w Zbroszy Dużej z „Dobrą piosenką”. Po przedszkolakach za scenie pojawił się Zespół Muzyczny ZSP Jasieniec w utworze „Nasz Bóg jest Wielki”, a następnie uczennice Studium Wokalno-Instrumentalnego CANTABILE: Oliwia Fronczak z piosenką „Nieśmiertelności” i Małgorzata Szulczyk z piosenką „Ty tylko mnie poprowadź”. Po solistkach przyszedł czas na rodzinne duety. Julia i Małgosia Dzikołowskie zaśpiewały „Nie umiem dziękować Ci Panie”, a Natalia i Mateusz Kierońscy – „Przyjdź z Libanu”. Kolejnym zespołem, który zaprezentował się na scenie była Tęcza z PSP w Bożem w utworach „Ze świętymi się radujmy”, „Zostań świętym jak Jan Paweł II” i „Góry do góry”. Kolejnymi solistkami były Julia Dzikołowska w piosence „Gdy szukasz Boga” i Aleksandra Sybilska w utworze „Leć muzyczko/do Wadowic wróć”. Wokalno-instrumentalną wersję utworu „Zornicka” zaprezentował Chór Canzone z PSP w Zbroszy Dużej, „Hymn o Krzyżu” zaśpiewały Aleksandra Wrzesińska i Natalia Ziemiańczyk, a chór PSP w Jasieńcu zaśpiewał pieśń „Niechaj zstąpi Duch Twój”. Po młodzieży przyszedł czas na seniorów. Na scenie zaprezentował się Jasieniecki Klub Seniora Złota Jesień w utworze „Mój Mistrzu”, a następnie Grupa RETRO z Błędowa z utworem „Obojętność”. Swój autorski utwór zaśpiewał następnie Hubert Dzikołowski, a wokalne prezentacje zakończyły Natalia Kierońska i Karolina Płatek w utworze „Nie musisz mówić nic”. Końcówka koncertu tradycyjnie należała do Gminnej Orkiestry Dętej OSP Jasieniec, która zagrała „Czarną Madonnę”, a następnie wszyscy uczestnicy i zgromadzona publiczność wspólnie odśpiewali ulubiona pieśń Jana Pawła II – „Barkę”.
Pani dyrektor Dorota Nowak-Michałowska serdecznie podziękowała uczestnikom, a także gościom i osobom, które zaangażowały się w przygotowanie koncertu wręczając im pamiątkowe obrazki. Wiele ciepłych słów do zebranych popłynęło też od gości wieczoru – wójta gminy Jasieniec Marka Pietrzaka, Teresy Bednarskiej i Michała Prusia – wiceprzewodniczących zarządu powiatu grójeckiego.
Po koncercie można było dzielić się wrażeniami przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez uczniów, rodziców i nauczycieli Technikum Gastronomicznego.

Jabłonka - Gazeta informacyjno-reklamowa. Aktualizacja strony: Paulina Omen-Klepacz. Aktualizacja techniczna: Dariusz Nowakowski. Strona stworzona dzięki Joomla.