Katyń … ocalić od zapomnienia

Katyń … ocalić od zapomnienia

8 kwietnia w kościele pw. Przemienienia Pańskiego odbyły się uroczystości związane z kolejną rocznicą zbrodni katyńskiej.

We mszy świętej w intencji pomordowanych podczas II Wojny Światowej, w szczególności zaś pochodzącego z Boglewic ppor. Stanisława Mikołajczyka, uczestniczyli przedstawiciele władz gminy i powiatu, jednostek oświatowych i organizacji z terenu gminy, rodzina zamordowanego i parafianie.
Nad szczególną oprawą uroczystości czuwała Gminna Orkiestra Dęta OSP Jasieniec pod batutą Michała Balcerowicza oraz chór parafii w Boglewicach pod kierownictwem Mieczysława Brzezińskiego. Szczególną rolę, jak co roku, odegrali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im W. Witosa w Jasieńcu, którzy od lat uczestniczą w projekcie „Katyń … ocalić od zapomnienia”, mającym. Po mszy św. młodzież przypomniała zebranym o wydarzeniach w lesie katyńskim i zaprezentowała sylwetkę boglewickiego bohatera.
Uroczystości zakończyło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową w kościele i zapalenie zniczy przy dębie pamięci.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja