Uroczyste pasowanie na ucznia

Uroczyste pasowanie na ucznia

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy uczyć się sami” – pod tym hasłem 31 października uczniowie klasy I z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Cz. Sadłowskiego w Zbroszy Dużej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali włączeni do społeczności szkolnej.

W gronie gości, wraz z nimi przeżywających ten ważny moment znaleźli się tego dnia ks. prałat Czesław Sadłowski, patron szkoły, przedstawiciele władz gminy Jasieniec i gminy Goszczyn, rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły. Zanim jednak pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności artystyczne. Dyrektor Iwona Janus nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy z dumą dokonywała aktu pasowania, przyjmując tym samym dzieci do zacnego grona uczniów.
Kilka dni później, 10 listopada podobna uroczystość miała miejsce w Jasieńcu. W sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Suskiego uroczyste ślubowanie złożyło niemal 50 uczniów klas pierwszych. W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście władz gminnych, przedstawicieli kuratorium oświaty, jednostek organizacyjnych, organizacji i instytucji działających na tym terenie. Jednak prawdziwymi bohaterami tego dnia były pierwszaki. Uczniowie klas Ia i Ib w przygotowanym programie artystycznym z ogromnym przejęciem prezentowali czego już nauczyli się w szkole, po czym w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, wraz z dyrektor ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor Alina Jarosz dokonała też symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ogromnym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion nowych pierwszoklasistów.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja