JAGODOWE TRENDY 2020 w nowej odsłonie!

JAGODOWE TRENDY 2020 w nowej odsłonie!

Jagodowe Trendy to konferencja sadownicza, której organizatorem od samego początku jej istnienia jest Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Przez 15 lat zlokalizowana była w Kraśniku, jednak ze względu na coraz większe zainteresowanie zmuszeni byliśmy przenieść ją do Centrum Konferencyjno-Targowego w Lublinie.

Nowa lokalizacja daje większe możliwości pod każdym względem: większa powierzchnia wystawiennicza, dwie niezależne sale konferencyjne, parking a także baza hotelowa to atuty, które przemawiały za podjęciem decyzji o zmianie.
Tegoroczna XVI edycja Jagodowych Trendów odbyła się w dniach 21-22 stycznia. Jest to impreza od lat ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem producentów i rolników związanych z branżą sadowniczą i produkcją owoców miękkich. O randze przedsięwzięcia świadczy objęcie go Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Lubelskiego.
W uroczystości otwarcia wzięli udział: Mirosław Maliszewski – Poseł na Sejm RP, Prezes Związku Sadowników RP, Marian Smentek – wieloletni organizator imprezy, Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Wicemarszałek Michał Mulawa.
Nowością tegorocznej edycji było przyznanie nagród pod nazwą „ Kryształowe Jagody” dla podmiotów aktywnie zaangażowanych w organizację wydarzenia. Laureatami tego wyróżnienia byli przedstawiciele samorządów, świata nauki, sponsorzy, ale przede wszystkim sami producenci owoców jagodowych przez których i dla których impreza jest organizowana od tylu lat.
– Debiut w Lublinie budził pewne obawy, jednak frekwencja napawa nas dużym optymizmem. Mimo doskonałej pogody w ciągu tych dwóch dni odwiedziło nas ponad 1500 osób. To napawa optymizmem na kolejne lata. Tym bardziej, że Jagodowe Trendy już na stałe będą w Lublinie - zapowiada Marian Smentek organizator konferencji.
Konferencja obfitowała w interesujące wykłady prowadzone przez autorytety z branży sadowniczej. Wykłady zostały podzielone na 4 sesje tematyczne, uwzględniające podjęcie debaty ze specjalistami z kraju i zza granicy. Wśród tematów poruszanych podczas seminarium, znajdowały się niezmiennie te związane m.in. z nowościami agrotechnicznymi, aktualnymi trendami w rolnictwie, zatrudnieniem cudzoziemców oraz umowami kontraktacyjnymi.
Tego rodzaju konferencje są okazją dla lokalnych producentów i właścicieli gospodarstw do zapoznawania się z nowościami agrotechnicznymi, aktualnymi trendami w rolnictwie czy zmianami w prawie. Mam nadzieję, że nowa lokalizacja Jagodowych Trendów będzie kontynuacją dotychczasowych sukcesów, które przez tyle lat osiągaliśmy w Kraśniku. – Warto pamiętać, że Polska jest liderem w produkcji owoców jagodowych takich jak: truskawki, maliny, porzeczki czy borówki, dlatego też wiele lat temu powstał pomysł organizacji imprezy poświeconej właśnie tzw. owocom miękkim  – podkreśla Mirosław Maliszewski, Prezes Związku Sadowników RP.
Części merytorycznej towarzyszyła wystawa, na której nie zabrakło podmiotów działających na rzecz rozwoju rolnictwa z terenu województwa lubelskiego takich jak: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Lubelska Izba Rolnicza oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Na uczestników wydarzenia czekało niemal stu wystawców prezentujących  maszyny i produkty przeznaczone do profesjonalnej uprawy owoców jagodowych tj. środki ochrony roślin, specjalistyczne nawozy czy wysokiej jakości materiał szkółkarski takich gatunków jak: malina, truskawka czy jeżyna. 
Międzynarodowa Konferencja Sadownicza Jagodowe Trendy 2020 za nami, dlatego już dziś zapraszamy na koleją edycją, która odbędzie się 20 -21 stycznia 2021 na terenie Targów Lublin SA.

Agnieszka Dywan
Związek Sadowników RP

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja