Wspólne dzielenie się chlebem

Wspólne dzielenie się chlebem

W tym roku gmina Belsk Duży ponownie została gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych dziękczynnym celebrowanym przez ks. kard. Kazimierza Nycza, przy oprawie muzycznej chóru „Cor Matris” pod kierownictwem Marcina Pyry, poprzedzone odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez ks. proboszcza Sławomira Paszowskiego.
Tegorocznymi Starostami Dożynek wybrano młode małżeństwo z gminy Belsk Duży zajmujące się sadownictwem - Państwa Agatę i Mateusza Dąbrowskich. Na czele barwnego korowodu nie zabrakło samorządowców z powiatu grójeckiego z wójtem Władysławem Piątkowskim.
Tradycyjnie był obrzęd wspólnego dzielenia chlebem, występu zespołu ludowego, zebrani mogli bawić się przy dobrej muzyce w wykonaniu D-Bomb i Dziku, skosztować regionalnych potraw, czy obejrzeć wystawę motocykli.
Na dożynkach debiutowały także panie KGW „Na obcasach” z Lewiczyna, które przygotowały własnoręcznie wykonany podczas wspólnych spotkań wieniec dożynkowy i jedno z najmniejszych stoisk. Podbiło ono swoją aranżacją serca komisji konkursowej, która przyznała im I miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko. Ich potrawa „jabłko nadziewane kaszanką pod pierzynką z marmolady z czerwonej cebuli” przygotowana na konkurs kulinarny posła Mirosława Maliszewskiego i Związku Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej, zdobyło II miejsce na Najbardziej Finezyjną Potrawę z jabłek.
W tym roku przepiękny tradycyjny wieniec dożynkowy zaprezentowało także sołectwo Sadków Szlachecki i Sadków Kolonia z Parafii Świętej Trójcy w Belsku Dużym, który otrzymał wyróżnienie w konkursie na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Dyplom z rąk starosty grójeckiego otrzymał sołtys Stanisław Adamski.
Gospodyniami tegorocznego stoiska gminnego było Koło Gospodyń Wiejskich „Rembowianki”. Ich aranżacja stoiska zachwyciła mieszkańców powiatu i było ono jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez licznie przybyłych na tegoroczne dożynki gości. One też zapraszały wszystkich przybyłych do Lewiczyna do kosztowania smakołyków z domowej kuchni. Kolejki zwiedzających ustawiały się do degustacji potraw konkursowych, domowych ciast, chleba ze smalcem z ogórkami małosolnymi, tradycyjnych wędlin i pasztetów. Dużym powodzeniem cieszyły się słodkości ufundowane przez firmę Ferrero dla najmłodszych, soki owocowe z firmy Aktiv z Belska Dużego i Arno z Lewiczyna oraz sezonowe owoce ufundowane przez firmę Polsad z Lewiczyna.
 
Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Wójt Gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski serdecznie dziękuje za pomoc, wsparcie zaangażowanie przy organizacji stoiska Gminy Belsk Duży podczas Święta Plonów w Lewiczynie:
- Kołu Gospodyń Wiejskich „Rembowian¬ki”
-Bankowi Spółdzielczemu im. Stefczyka w Belsku Dużym,
-Spółdzielni Sadowniczej POLSAD w Lewiczynie,
-Firmie Activ Sp. z o.o. z Belska Dużego,
-Firmie AR-NO Sp. z o.o. z Lewiczyna,
-Firmie Ferrero Polska Sp. z o.o. z Belska Dużego,
-Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewiczynie,
-Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Belsku Dużym,
a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej uroczystości.

Z wyrazami szacunku,
Wójt Gminy Belsk Duży
Władysław Piątkowski

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja