W gotowości do niesienia pomocy

W gotowości  do niesienia pomocy

W sobotę 24 sierpnia 2019 odbyły się ćwiczenia gminne jednostek OSP z terenu gminy Belsk Duży. Manewry zostały przeprowadzone na terenie Spółdzielni Sadowniczej Polsad w Lewiczynie.

W ćwiczeniach udział wzięło około sześćdziesięciu strażaków ochotników z jednostek: Belsk Duży, Lewiczyn, Wólka Łęczeszycka, Wola Łęczeszycka, Wilczogóra, Rożce, Jasieniec oraz PSP Grójec.
Strażacy ochotnicy sprawdzali w praktyce możliwości operacyjne sił i środków z terenu gminy Belsk Duży oraz z KP PSP w Grójcu poprzez symulację pożaru w kompleksie hal biurowo magazynowych o powierzchni ponad 5000 m². Obserwatorzy oceniali m.in. organizację łączności radiowej, zaopatrzenia wodnego czy ewakuacji poszkodowanych.
Manewry obserwowali i oceniali wspólnie wójt gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski,  przewodniczący rady gminy i zarazem zastępca komendanta powiatowego PSP w Grójcu st. bryg. Bogusław Sikorski, dowódca JRG w Grójcu st. kpt. Grzegorz Michalski, inspektor w wydziale ds. operacyjnych KP PSP w Grójcu  mł. asp. Mieczysław Lewandowski oraz komendant gminny ZOSP RP w Belsku Dużym dh Marcin Błoński, pomysłodawca i koordynator ćwiczeń. Podczas podsumowań potwierdzili oni wysoki poziom przeprowadzonych manewrów i działań operacyjnych wszystkich jednostek.
Zarząd gminny OSP w Belsku Dużym na czele z prezesem dh Romanem Woźniakiem bardzo serdecznie dziękuje wszystkim strażakom za zaangażowanie i udział w ćwiczeniach. Podziękowania kierujemy również do prezesa spółdzielni Pawła Puncewicza za udostępnienie obiektu oraz solidny poczęstunek dla wszystkich strażaków, pracowników i zaproszonych gości.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja