Ostatni Dzwonek

Ostatni Dzwonek

W dniu 17 czerwca 2019 roku pożegnaliśmy absolwentów ostatniego rocznika wyjątkowej szkoły-Publicznego Gimnazjum im. Zdzisława „Jastrzębiec” Peszkowskiego w Belsku Dużym.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego poprzedziła msza święta w kościele Świętej Trójcy w Belsku Dużym. Po niej na szkolnym dziedzińcu gimnazjalna społeczność żegnała się ze swoim sztandarem. W wierszu napisanym na pożegnanie polonistka Anna Kocewiak podkreślała:
„…Szkoła to nie instytucja.
Szkoła to żywa istota,
Która umiera jak człowiek
Nas zostawiając w żałobie…”
Sztandar z rąk młodzieży przejęli Bogusław Sikorski przewodniczący rady gminy, radna Ewa Łubińska, przewodnicząca komisji oświaty i Maria Walewska- Żółcik, dyrektor GZOPO.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego ostatni raz dyrektor Janina Pawełek rozdała nagrody dla najlepszych uczniów za wysokie wyniki w nauce, za szczególne osiągnięcia i stuprocentową frekwencję. Listy gratulacyjne odebrali także rodzice uczniów, którym udało się osiągnąć najwyższe wyniki. Wyrazy uznania powędrowały także dla nauczycieli, pedagogów czy osób zasłużonych dla społeczności szkolnej.
Wójt Władysław Piątkowski wraz z przedstawicielami samorządu uhonorował dyrektor Janinę Pawełek medalem pamiątkowym oraz pamiątkową statuetką za dwudziestoletnią pracę na czele tej niepowtarzalnej szkoły. Ten sam medal na wniosek dyrektor gimnazjum, trafił także do  Joanny Bodych, Tomasza Fliszkiewicza oraz Doroty Jaworskiej.
Na zakończenie usłyszeliśmy wiele słów uznania z ust pedagogów, nauczycieli czy przyjaciół szkoły.
„W naszym Gimnazjum zebrała się grupa wyjątkowych osób z prawdziwym powołaniem. Doskonałe przygotowanie nauczycieli, niezwykła troska o każdego ucznia z osobna, a także stworzenie wyjątkowo przyjaznego klimatu są potwierdzeniem, że nauczyciel to nie zawód, lecz powołanie. Państwa entuzjazm, jaki towarzyszył wszystkim uczniom każdego dnia, na każdej lekcji i na każdej przerwie, jest trudny do przeceniania. Wyzwoliliście Państwo w tych młodych ludziach pozytywną energię o mocy bomby atomowej – energię dobroci dla innych i ciekawości świata dla siebie…” podkreślała w swoim wystąpieniu Anna Brzezińska przedstawicielka Rady Rodziców.
Na zakończenie krótkiego programu artystycznego usłyszeliśmy m.in. piosenkę „The Show Must Go On.” Queen w wykonaniu absolwentów szkoły.
Zanim zabrzmiał ostatni dzwonek słowa podziękowania w imieniu swoim i samorządowców gminy Belsk Duży wypowiedział Bogusław Sikorski dodając “Zostawiliście państwo w tych murach trochę zdrowia, ale chyba całe serce. (…) Współpraca z państwem to był wielki, wielki zaszczyt.”
E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja