Malowali niepodległość

Malowali niepodległość

W tym roku, dzień 11 listopada jest wyjątkowy ze względu na przypadającą  setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jubileuszowy rok obfituje w uroczystości i spotkania  upamiętniające ten dzień.
O wartościach, o ważnych wydarzeniach w historii naszego kraju, o Ojczyźnie możemy mówić na różne sposoby. Jednak forma jaką miały nasze zajęcia jest wyjątkowa tak samo jak samo Święto.

W szkołach Gminy Belsk Duży odbyły się warsztaty plastyczne połączone z edukacją patriotyczną ufundowane przez Urząd Gminy Belsk Duży.
Podczas spotkań rozmawialiśmy o  symbolach i barwach narodowych o historii Polski, ważnych wydarzeniach o których należy pamiętać, o tym co łączy Polaków.
Na warsztatach uczniowie stworzyli wspaniałe mini obrazy. Malowaliśmy okolicznościowe szklane talerze nasycone kolorystyką i symbolami narodowymi. Niektóre prace zostały ozdobione ornamentami roślinnymi a na innych powstały  zachwycające pejzaże.

Święto Narodowe to ważny element naszego życia, dzień który nas łączy i warto go razem uczcić i upamiętnić.
W trakcie spotkań połączyliśmy sztukę i patriotyzm a efekty twórczych zajęć są świetnym  wspomnieniem wspólnego malowania i być może staną się nową tradycją powtarzaną co rok. :-)

Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłowości i wrażliwości plastycznej uczestników. Prowadzenie zajęć było dla mnie prawdziwą przyjemnością a zapał uczniów przy tworzeniu prac i radość z efektów to zastrzyk pozytywnej energii dla obu stron.
Może dzięki warsztatom malarskim podczas których możemy rozmawiać na każdy temat nawet tak trudny jak historia Polski, udowodnimy stwierdzenie że nie tylko muzyka ale i „sztuka łagodzi obyczaje”?

Dziękuję serdecznie wszystkim nauczycielom ze szkół podstawowych oraz gimnazjum w Belsku którzy pomagali przy realizacji projektu a szczególnie pani Emilii Tomasiak z Urzędu Gminy za świetną inicjatywę.

Agnieszka Kazała
 


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja