Szkolne stery w nowe ręce

Z bądkowską podstawówką rozstaje się Agnieszka Socha, która kierowała placówką przez 19 lat Z bądkowską podstawówką rozstaje się Agnieszka Socha, która kierowała placówką przez 19 lat

Zmiany na stanowiskach dyrektorów gminnych szkół.

Komisja konkursowa wyłoniła nowych dyrektorów szkół działających na terenie gminy Goszczyn. W dwóch z nich nastąpią zmiany.
Publiczną Szkołą Podstawową będzie nadal kierował Mariusz Wangryn, który zarządza tą placówką od 2012 roku. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko.
Zmiany zajdą jednak w placówkach w Sielcu oraz Bądkowie. W tej pierwszej będzie zarządzała teraz Joanna Gąsiorowska, która znana jest społeczności szkolnej jako katechetka. Zastąpi ona Elżbietę Pietrusińską, która piastowała tę funkcję przez ostatnie 17 lat. Joanna Gąsiorowska, mieszkanka Rykał ma 46 lat. Ukończyła teologię na UKSW oraz filologię polską na PAN. Dotychczasowa dyrektor nie przystąpiła do konkursu.
Stery Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bądkowie będzie trzymała teraz Izabela Sobczyńska, która związana jest z tą placówką od roku. Pracuje tutaj jako logopeda. Od 11 lat jest nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu. Mieszkanka Łęczeszyc ma 36 lat. Do konkursu na dyrektora bądkowskiej placówki nie przystąpiła Agnieszka Socha, która zarządzała nią przez ostatnie 19 lat. Pozostaje ona nadal prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gminy Goszczyn, które prowadzi niepubliczne przedszkole w Bądkowie.

Logopeda dyrektor
Zmiany zaszły również w dwóch placówkach działających na terenie gminy Belsk Duży. Od września dyrektorem belskiej podstawówki Teresa Bogdańska, która przez ostatni rok była wicedyrektorem tej szkoły, a związana jest z nią zawodowo od 18 lat (logopeda oraz nauczyciel wczesnego nauczania). Bogdańska na stanowisku dyrektora zmieniła Małgorzatę Więckowską, która kierowała belską podstawówką od 1999 roku.
Do zamiany doszło również w lewiczyńskiej podstawówce. Dotychczasowa dyrektor, Mirosława Bojaczuk odchodzi ze szkoły po dwudziestu latach pracy. Teraz placówką pokieruje Justyna Błońska, logopeda związana zawodowo z tutejszą podstawówką od 11 lat.

Ostatnio zmienianywtorek, 09 lipiec 2019 13:08
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja