KRUS wspiera ochotnicze straże pożarne

KRUS wspiera ochotnicze straże pożarne

W sobotę 29 czerwca Minister Marek Suski oraz Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Grójcu Małgorzata Szymańczak przekazali jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbroszy Dużej, gm. Jasieniec zestaw ratownictwa przedlekarskiego zakupiony ze środków Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Torbę odebrał Prezes OSP Adrian Paździerski.

Przekazanie zestawu to współpraca KRUS i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu powiatu we wdrażaniu systemu ratownictwa przedlekarskiego w obszarach wiejskich, którego celem jest zmniejszanie skutków wypadków rolników, w tym wypadków przy pracy rolniczej.  
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wyposaża jednostki OSP w zestawy ratownicze składające się z podstawowych elementów niezbędnych do ratowania ludzkiego życia. Przekazywany sprzęt wykorzystywany jest również do pokazów pierwszej pomocy przedmedycznej podczas szkoleń zorganizowanych przez KRUS dla rolników oraz do zabezpieczania imprez masowych, organizowanych na terenie wiosek, gmin i powiatu.
Z terenu działania PT KRUS w Grójcu  w 2018r. i 2019r. takie torby otrzymały jednostki OPS w Gościeńczycach, Mirowicach, Grójcu, Zalesiu, Jasieńcu, a teraz również w Zbroszy Dużej.
         

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja