Spłonęła tarczyńska hala do produkcji tortilli

fot.OSP Raszyn fot.OSP Raszyn

Spłonęła hala produkcyjna jednego z największych producentów chleba na kanapki typu döner w Europie oraz tortilli. Firma Turka Tortilla & Breads szacuje straty.

W nocy z 11 na 12 listopada spłonął jedyny w Polsce zakład produkcyjny tureckiej firmy Turka Tortilla & Breads, która ma swoją siedzibę w Tarczynie.
– Dokładnie o godzinie 2.23 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie, że pali sią hala produkcyjna w Tarczynie – mówi Łukasz Darmofalski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
W chwili wybuchnięcia pożaru w hali produkcyjnej przebywało 50 osób. Zdążyły się one ewakuować z płonącego budynku bez uszczerbku na zdrowiu. Po przybyciu na miejsce strażacy mogli jedynie podjąć działania zmierzające do ochrony sąsiadującego z halą budynku administracyjno-biurowego.
– Pożar był już na tyle zaawansowany, że strażacy nie mogli go już uratować – dodaje Darmofalski.
Hala o powierzchni 3600 m2 spłonęła doszczętne wraz z znajdującą się w niej linią produkcyjną, maszynami, a także surowcami do produkcji tortilli oraz chleba. Budynek w wyniku pożaru zawalił się. Właściciel szacuje poniesione straty.
Gaszenie pożaru trwało do godziny 12.20. W dziesięciogodzinnej akcji wzięły udział 24 zastępy straży pożarnych z powiatów: piaseczyńskiego, pruszkowskiego oraz grodziskiego.
Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną pożaru.
Firma Turka Tortilla & Breads specjalizuje się w produkcji tortilla typu lavash i chleba na kanapki typu döner. Jest  jednym z największych producentów chleba w Europie. Firma posiada dwa oddziały w Turcji i jeden w Polsce (w Tarczynie). Zatrudnia w sumie ponad 200 osób.
POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja